Click here

Feb 10

Kredyty gotówkowe - obniżanie rat kredytów gotówkowych

Posted by Site Owner on Feb 10, 10:29 AM. Filled under .

Większość pracujących polaków posiada na swoich kontach kredyty gotówkowe. Często jest tak, że jest to tylko jeden większy kredyt, ale czasami może być ich nawet kilka, ale mniejszych lub większych. W każdym jednak przypadku może się okazać, że dotychczasowa regularna spłata tych zobowiązań może ulec zmianie z powodu np. zmniejszenia się zarobków klienta lub utraty pracy czy innych losowych zdarzeń. Jeśli dojdzie do choć jednego z tych przypadków warto wiedzieć, że to nie oznacza jeszcze problemów, z których nie można wyjść. Otóż obecnie banki proponują swoim klientom rozwiązania, które mają na celu dalsze regularne spłacanie zobowiązań co jest korzystne dla banku i dla klienta, który oprócz tego ma szansę zachować płynność finansową. Tutaj dostaniesz tani kredyt gotówkowy, wejdź i sprawdź a na na pewno nie pożałujesz.

Jednym z najbardziej rozpowszechnionych rozwiązań to kredyt konsolidacyjny. Łaczy on wszystkie kredyty gotówkowe, limity w koncie, karty kredytowe i inne zobowiązania i tworzy jeden kredyt z jedna ratą. Jest to bardzo korzystne rozwiązanie dla osób, które mają dużo takich obowiązań i które chcą zmniejszyć ratę ich wszystkich, jest to też bardzo wygodne. Jednak kredyty te mają pewne minusy. Ich działanie polega na tym, że bierze sie jeden kredyt na spłatę wszystkich zobowiązań i żeby rata była niższa rozkłada się go na więcej rat. A co za tym idzie, spłaca się go dłużej niż normalne kredyty i ogólny koszt takiego zobowiązania automatycznie wzrasta.

Kolejnym rozwiązaniem jest wydłużenie spłaty rat kredytu. Aby móc się starać o coś takiego należy jak najszybciej udać się do banku i dowiedzieć o taką możliwość. Jeśli jest to z niej skorzystać, ponieważ banki chętniej rozmawiają z osobami, które nie zalegają ze spłatami, lub zaległości te nie są zbyt wysokie. Wydłuża to nieco spłatę rat i podnosi koszty kredytu, ale pozwala zachować płynność finansową i uniknąć długów i nieprzyjemności.

Dodatkową opcją, z której można skorzystać, aby kredyty gotówkowe nie dawały nam w kość to tak zwane refinansowanie kredytów gotówkowych czyli przeniesienie ich do innego banku. Wybór takiej instytucji zależy wyłącznie od osoby zainteresowanej takim rozwiązaniem swoich problemów finansowych. Warto dopytać się o różne oferty, ponieważ banki często mają różniące się od siebie propozycje i jedne są tańsze od drugich. Od tego jak korzystną ofertę wybierzemy zależeć będzie to jak obniży się rata miesięczna. Warto wziąć pod uwagę tabelę opłat i prowizji z banku, w którym obecnie zaciągnięte są kredyty gotówkowe i inne zobowiązania finansowe oraz z innych banków i porównać je ze sobą. Podczas wyboru takiej opcji bank, z którego będzie się chciało zabrać swoje kredyty może chcieć obciążyć nas dodatkowymi opłatami za wcześniejszą spłatę, a bank, do którego będziemy chcieli przenieść zobowiązania może podnieść koszty o wartość ubezpieczania tego zobowiązania. Warto dowiedzieć się zatem jak wyglądałby cały ten proces i w tedy podjąć odpowiednią dla nas decyzję.

Designed by ikram_zidane