Click here

May 05

Zdolność kredytowa

Posted by Site Owner on May 5, 01:26 PM. Filled under .

Jeżeli potrzebujemy dodatkowych pieniędzy i planujemy zaciągnięcie kredytu istotną kwestią będzie dla nas jako kredytobiorców, jak najkorzystniej przedstawić sytuację finansową by zdolność kredytowa pozwoliła na uzyskanie odpowiedniej pożyczki. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy jak ważne jest określenie przez bank naszej zdolności kredytowej. Dzięki temu kredytodawca może określić jak dużą sumę pieniędzy może przeznaczyć na nasz kredyt bez większego ryzyka, że nie będziemy w stanie uregulować płatności.

Bank minimalizuje możliwe straty i zabezpiecza nie tylko siebie ale także potencjalnego klienta przed podjęciem zobowiązania, które nie będzie w stanie spłacić co może niekorzystnie wpłynąć min. na jego historię kredytową. W konsekwencji może to prowadzić do problemów z uzyskaniem innych zobowiązań finansowych lub usług bankowych.

Co wpływa na zdolność kredytową?

Jest kilka czynników, które w znacznym stopniu określają jak wysoką zdolność kredytową posiadamy. Jeżeli chcemy zwiększyć naszą zdolność, warto abyśmy zastanowili się jak obecnie się ona przedstawia i czy jesteśmy w stanie zmienić coś.

Przede wszystkim bank będzie interesować się jak wysoki dochód otrzymujemy miesięcznie. Czy posiadamy jakieś inne zobowiązania finansowe, jak prezentuje się nasza historia kredytowa. Ważne jest także to ilu osobowa jest nasza rodzina. Jeżeli bowiem mamy więcej niż dwójkę dzieci, większość banków obniży nieco naszą zdolność kredytową ze względu na wysokie utrzymanie większej rodziny.

Jeżeli do tej pory nie posiadamy żadnej historii kredytowej możemy zdecydować się na kupno niedrogiego sprzętu na raty tak by móc wykazać, że regularnie spłacamy raty, a nawet jesteśmy w stanie spłacić coś przed terminem. Wiele banków unika podpisywania umów kredytowych z klientami, którzy nie mogą zaświadczyć w żaden sposób swojej historii kredytowej.

Designed by ikram_zidane