Click here

May 27

Bank Spółdzielczy.

Posted by Site Owner on May 27, 09:37 AM. Filled under .

Jednym z bardziej znanych rodzajów banków jest bank spółdzielczy. Jest to jedna z prawnych form działalności jaką mogą przybierać banki i która jest przewidziana przez prawo bankowe jakie mamy w Polsce. Wiele banków spółdzielczych jest zrzeszonych w Międzynarodowym Zrzeszeniu Banków Spółdzielczych, znanych jako CIBP. Siedziba tego zrzeszenia znajduje się w Brukseli. Znaczna część banków spółdzielczych została utworzona z myślą obsługiwania finansów rolnictwa. Pierwszym bankiem tego rodzaju jaki został założony w Polsce była Fundacja Ostrołęcka Taniego Kredytu. Bank ten utworzono w 1577 roku. Obecne banki spółdzielcze są niczym innym jak spółdzielniami, które zajmują się prowadzeniem działalności bankowej. Wejdź na http://www.kredyt-dla-ciebie.com.pl/ i zobacz jakie oferty dla Was przygotowali.

Do 2014 roku w Polsce istniały trzy zrzeszenia banków spółdzielczych. Należał do nich Bank Polskiej Spółdzielczości, Mazowiecki Bank Regionalny i Spółdzielcza Grupa Bankowa. Po 2014 roku liczbę trzech zrzeszeń zmniejszono i mamy w tej chwili Bank Polskiej Spółdzielczości i Spółdzielczą Grupę Bankową. W 2011 roku miało miejsce walne zgromadzenie na mocy którego zostały połączone ze sobą dwa banki. A mianowicie Gospodarczy Bank Wielkopolski SA w Poznaniu ze zrzeszenia Spółdzielczej Grupy Bankowej połączył się z Mazowieckim Bankiem Regionalnym SA w Warszawie. Obecnie mamy w Polsce jeden niezrzeszony bank spółdzielczy. Jest nim Krakowski Bank Spółdzielczy, który współpracuje z Bankiem Polskiej Spółdzielczości.

Obecnie niemal w każdym mieście istnieje bank spółdzielczy. Można w nim założyć indywidualne konto bankowe, opłacać rachunki, czy też brać kredyty. Tego typu banki stają się coraz bardziej popularne. Posiadając indywidualne konto bankowe o wiele łatwiej można otrzymać kredyt. Wiele banków dla swoich stałych klientów ma w zanadrzu specjalne oferty z jakich nie mógłby skorzystać przypadkowy klient. Można otrzymać mniejsze oprocentowanie lub bank zdecyduje się na obniżenie prowizji od udzielenia nam kredytu. Decydując się na kredyt warto sprawdzić na samym początku oferty banku w jakim mamy konto, a dopiero później porównać ją z ofertami innych banków. Dzięki temu znajdziemy kredyt jaki będzie dla nas najbardziej korzystny.

Designed by ikram_zidane