Click here

Nov 06

Na ile czasu brać kredyt

Posted by Site Owner on Nov 6, 12:33 PM. Filled under .

Gdy decydujemy się na zaciągnięcie kredytu, bardzo często czynnikiem, na który zwracamy wiele uwagi jest okres kredytowania. Wpływa on bowiem na wysokość miesięcznej raty kredytu, co dla wielu osób ma bardzo duże znaczenie. Nie każdy bowiem może sobie pozwolić na to, aby brać kredyt na krótki okres czasu i spłacać wysokie raty miesięczne. Jednakże z okresem kredytowania bardzo często związane jest także oprocentowanie kredytu. Banki przy udzielaniu kredytów biorą pod uwagę tak zwane ryzyko finansowe. Wynika z niego iż pośród kredytów gotówkowych na dowolny cel, przyznawanych na dłuższe okresy spłaty, odnotować można najwyższy odsetek niespłacanych zobowiązań. Dlatego też banki przyznając klientom takie kredyty zazwyczaj zwiększają ich oprocentowanie, aby chronić się przed dużym ryzykiem i tym samym związanymi z tym stratami.

Jednakże zmiana wysokości oprocentowania nie jest tak znaczna, i dlatego też na pewno wiele osób zdecyduje sie na wydłużenie okresu kredytowania, co skutkować będzie przede wszystkim o wiele niższą ratą miesięczną. Wtedy mogą mieć pewność, że bez względu na środki w domowym budżecie będą w stanie to zobowiązanie terminowo spłacać. Ponadto dzisiaj banki proponują klientom możliwość ubezpieczenia kredytu. Warto rozważyć taką możliwość, gdyż zwłaszcza przy kredytach na dłuższe okresy może to być korzystne rozwiązanie.

Często bowiem w ślad za ubezpieczeniem kredytu idzie o wiele niższe jego oprocentowanie. Przy większych sumach kredytu i długim okresie spłaty może sie okazać, iż wysokość składki ubezpieczeniowej będzie znacznie niższa niż to, co należałoby dopłacić bankowi z tytułu większego oprocentowania. Poza tym klient ma o wiele więcej spokoju, gdyż ubezpieczenia tego typu zazwyczaj gwarantują spłatę zobowiązania kredytowego w bardzo różnych okolicznościach. Na pewno każda umowa zabezpiecza spłatę zobowiązania w przypadku śmierci kredytobiorcy. Jednakże niektóre umożliwiają także skorzystanie z możliwości takiej jak spłata rat w przypadku utraty pracy. Wtedy ubezpieczyciel, po przedstawieniu dokumentów potwierdzających utratę zatrudnienia z przyczyn niezależnych od kredytobiorcy, przez wskazany w umowie okres dokonuje za niego spłat zobowiązania. Jednakże z tymi warunkami należy sie bardzo dobrze zapoznać, przede wszystkim jak mowa o tym, jakie warunki trzeba spełnić aby można było z takiej ochrony skorzystać. Ponadto dobrze jest sprawdzić, jaki maksymalnie okres ubezpieczyciel będzie spłacał kredyt, i czy jest to możliwe tylko raz w czasie trwania umowy.

Designed by ikram_zidane