Click here

Feb 21

Kredyt zamiast oszczędności

Posted by Site Owner on Feb 21, 12:57 PM. Filled under .

Finansowanie potrzeb gospodarstwa domowego uzależnia się najczęściej od pensji dorosłych członków rodziny. Niestety bardzo często dochodzi do sytuacji kryzysowej lub po prostu nietypowej, gdzie większa gotówka jest wręcz niezbędna. W takim przypadku masz właściwie trzy rozwiązania. Pierwszym jest rezygnacja ze spełnienia potrzeby. Drugie rozwiązanie to zaciągnięcie kredytu gotówkowego na w miarę atrakcyjnych warunkach. Trzecia opcja dotyczy zagospodarowania dotychczasowych oszczędności. Oczywiście większość osób najchętniej wybierze trzecią opcję, ale czy to właściwe podejście?

Zdolność kredytowa, a nowoczesna ochrona gospodarstwa domowego

Tak naprawdę kredyt gotówkowy to bardzo tanie, a jednocześnie bezpieczne narzędzie finansowania gospodarstwa domowego pod warunkiem, że posiadasz optymalną zdolność kredytową. Akurat zdolność kredytowa pozwala zrozumieć kredytodawcy, czy jesteś w stanie regulować zobowiązania terminowo, a tym samym uczciwie realizować warunki umowy. Dobra zdolność kredytowa gwarantuje wręcz natychmiastowy dostęp do kredytu i to niekoniecznie krótkoterminowego, np. z poziomu rachunku osobistego lub za pośrednictwem innowacyjnych paneli multimedialnych. Do uzyskania kredytu gotówkowego potrzeba zwyczajowo potwierdzenia dochodów (np. PIT z poprzedniego roku) i przesłania danych (przelew na rachunek bankowy). Jeżeli jesteś stałym klientem banku i pracownicy instytucji mają wgląd do twoich finansów, wtedy zyskujesz jeszcze większą szybkość pozyskania gotówki. A zatem tak naprawdę nie musisz długoterminowo oszczędzać, aby spełnić błyskawicznie potrzeby gospodarstwa domowego. Wystarczy praca nad zdolnością kredytową, skupienie na regulowaniu wszystkich zobowiązań w terminie, lojalność w uczciwej instytucji finansowej.

Kredyt kontra oszczędności

Oszczędności generujesz oczywiście dłuższy czas, co może przynieść wielowymiarowe zyski w postaci poprawy płynności gospodarstwa domowego. Do tego dochodzi praca nad pozytywnymi nawykami, brak stresu po wystąpieniu nagłych wypadków, większe skupienie na wydatkach i udoskonalaniu struktury dochodów. Kredyt natomiast uzyskujesz błyskawicznie, a jego wpływ na oszczędny budżet domowy jest po prostu minimalny. Raty i czas umowy kształtujesz bowiem w mocno elastyczny sposób. W razie problemów ze spłatą kredytu możesz poprosić o podpisanie dodatkowego aneksu, w którym wydłużysz okres kredytowania w zamian za niższe raty miesięczne. To bardzo popularna praktyka, która jest opłacalna dla dwóch stron. Kredytobiorca ma większy spokój w regulowaniu rat, natomiast kredytodawca nieco więcej zarabia ze względu na naliczanie odsetek w dłuższym okresie. Spłata przynajmniej jednego kredytu krótkoterminowego w odpowiednim terminie, bez żadnych problemów daje później szansę na jeszcze tańsze warunki podpisania umowy. Warto zatem przeanalizować tematykę kredyt kontra oszczędności zgodnie z uwarunkowaniami własnego gospodarstwa domowego.

Designed by ikram_zidane