Click here

Mar 22

Kredyt gotówkowy czy pożyczka hipoteczna

Posted by Site Owner on Mar 22, 01:12 PM. Filled under .

Pożyczanie pieniędzy od banku jest bardzo popularne i możemy pożyczyć je na wiele różnych sposobów. Kredyt gotówkowy i pożyczkę hipoteczną różni wiele, pomimo że posiadają również wiele cech łączących. A zatem co łączy te dwa rodzaje kredytów. Zarówno jeden jak i drugi kredyt możemy przeznaczyć na dowolny cel czy remont mieszkania, kupno auta, czy tez wyjazd z rodziną, bez informowania o tym banku. Wszystko zależy oczywiście od tego jaką kwotę kredytu pożyczyliśmy. Jak sie okazuje najczęściej korzystamy oczywiście z kredytów gotówkowych, a w przypadku pożyczania większej kwoty pieniędzy zaciągamy pożyczkę hipoteczną.

Różnice związane z kosztami

Pożyczając pieniądz od banku najbardziej interesuje nas całkowity koszt pożyczania pieniędzy. Porównując pożyczkę gotówkową i kredyt hipoteczny zdecydowanie korzystniej wypada pożyczka hipoteczna. Jednak nie jest on dostępny dla wszystkim, a pierwsza pojawiająca się bariera to posiadanie nieruchomości która byłaby zabezpieczeniem kredytu. Czas oczekiwania na pożyczkę hipoteczną z tego względu jest zdecydowanie dłuższy niż w przypadku kredytu gotówkowego który możemy otrzymać już w ciągu jednego dnia, a przy tym procedura jest bardzo uproszczona i musimy wypełnić zdecydowanie mniej formalności.

pożyczki uzależnione od kwoty jaką chcemy pożyczyć

Pożyczka hipoteczna przeznaczona jest dla tych większych sum pieniędzy jakie chcemy pożyczyć, a minimalna kwota wynosi 50 tysięcy złotych. Maksymalna jej wysokość zależy od tego ile warta jest nieruchomość. na którą zostanie ustanowiona hipoteka. Banki najczęściej udzielają pożyczkę wartości około 70 procent wartości nieruchomości. Jeżeli chodzi o kredyt gotówkowy możemy zaciągnąć go na kwotę tysiąca złotych, a w niektórych bankach nawet od 500 zł. Wysokość kredytu gotówkowego uzależniona jest od wielu czynników, od wysokości dochodów, zdolności kredytowej, a nawet od wieku czy też wykonywanego zawodu. W przypadku tego kredytu górny próg wynosi 100 tysięcy złotych, jednak dla niektórych grup zawodowych jak lekarze czy prawnicy nawet do 500 tysięcy.
pożyczka hipoteczna jest korzystniejsza

Porównując te dwa rodzaje kredytów możemy jednogłośnie stwierdzić że pożyczka hipoteczna jest zdecydowanie bardziej korzystna. Jej oprocentowanie jest ustalane tak jak w przypadku udzielania kredytu na zakup mieszkania. Marża i oprocentowanie zależy tylko od kwoty jaką chcemy pożyczyć i wskaźnika LTV. Marże pożyczek na tą chwilę wahają się od 3 do 8 punktu procentowego. Przy ustalaniu oprocentowania dla pożyczki gotówkowej wpływ ma stan cywilny, wykonywany zawód, wykształcenie i oczywiście historia kredytowa. Na podstawie tych czynników potencjalni klienci przydzielani są do konkretnej grupy i na podstawie tego otrzymują różne oferty kredytowe.

Designed by ikram_zidane