Click here

Nov 10

Korzystne lokaty.

Posted by Site Owner on Nov 10, 12:39 PM. Filled under .

Lokaty jednomiesięczne.

Sprawdzanie najbardziej korzystnych lokat zacznijmy od sprawdzenia lokat na jeden miesiąc. Takie lokaty są przydatne, kiedy nie chcemy blokować dostępu do naszych pieniędzy na dłuższy okres czasu. Lokaty na miesiąc wybieramy w sytuacjach, kiedy za jakiś czas chcemy coś droższego kupić, powiedzmy za miesiąc i chcemy do tego czasu nieco zarobić od naszej sumy. Pieniądze wpłacamy na miesiąc, kiedy podejrzewamy, ze lada dzień bank podniesie oprocentowanie na lokatach, ale do końca nie wiemy kiedy. Szukając oszczędzania z jak największym oprocentowaniem również wybieramy lokaty na miesiąc, aby w przypadku znalezienia lepszej oferty móc z niej szybko skorzystać. Jedną z korzystniejszych obecnie lokat na jeden miesiąc oferuje nam Idea Bank. Jest to lokata Happy z oprocentowaniem nominalnym nawet do 4% w skali roku. Nie trzeba otwierać konta w banku, a oprocentowanie lokaty jest dosyć wysokie. Jest to lokata jaką można założyć nie tylko na miesiąc, ale również na dwa i na trzy miesiące. Jest to oferta skierowana dla nowego klienta banku. Lokata jednomiesięczna jest lokatą, która nie da nam jakiegoś bardzo dużego zarobku, jeżeli nie wpłacimy na nią większej kwoty. Zaletą takiej lokaty jest jednak to, że bardzo szybko mamy dostęp do naszych środków.

Lokaty na dwa miesiące.

Lokatę na dwa miesiące zakładamy również w kilku sytuacjach. Jeżeli planujemy za dwa miesiące jakiś większy zakup wpłacamy nasze pieniądze na lokatę, aby jeszcze coś dorobić do posiadanej kwoty. Planując jakąś inwestycję również nie chcemy na długo wiązać się z jednym bankiem i wówczas wybieramy lokaty krótkoterminowe. Wspomniana wcześniej lokata Happy w Idea Banku jest lokatą jaką również możemy założyć na okres dwóch miesięcy i jest to obecnie jedna z najlepszych i najpopularniejszych lokat na rynku. Lokaty dwumiesięczne są lokatami dla osób, które chcą mieć stały dostęp do swojej gotówki. Rozstanie z nią na dwa miesiące jest krótkie i można łatwiej zaplanować jakieś większe zakupy.

Lokaty kwartalne.

Bardziej popularne od lokat dwumiesięcznych są lokaty kwartalne. Mając odłożone pieniądze na tak zwaną czarną godzinę nie chcemy na długo się z nimi rozstawać. Trzy miesiące w takich przypadkach to nie długi odcinek czasu, a tym bardziej, że możemy powiększyć nasze oszczędności. Lokata happy w Idea Banku również może być lokatą kwartalną. Oprócz niej można znaleźć kilka innych równie ciekawych propozycji. Bank BGŻ Optima oferuje nam lokatę bezkarną. Oprocentowanie na tej lokacie jest dosyć korzystne i wynosi 3% w skali roku. Zaletą tej oferty jest to, że w przypadku zerwania lokaty przed czasem nie ponosimy żadnych konsekwencji w postaci utraty wypracowanych odsetek. W ofercie Banku BGŻ Optima znajdziemy jeszcze ciekawą ofertę lokaty bezkompromisowej. Jest to lokata trzymiesięczna skierowana do nowych klientów banku. Jej oprocentowanie nominalne wynosi 2,5% w skali roku. Jest to całkiem niezła oferta jaką obecnie można znaleźć na rynku. Wszystkie depozyty wpłacone do Banku BGŻ Optima objęte są ubezpieczeniem Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Nest Bank ma w swojej ofercie Nest Lokatę Witaj. Można ją założyć na kwartał, ale również i na pół roku. Lokata ma oprocentowanie nominalne w wysokości 4% w skali roku. Jest to jedna z lepszych ofert oszczędnościowych jakie mamy na rynku, zarówno wśród lokat kwartalnych jak i wśród lokat pół rocznych. Warto zakładać lokaty, gdyż dzięki nim można powiększyć swoje oszczędności. Jest to bardzo bezpieczny sposób na oszczędzanie, który oprócz zarobku chroni nasze pieniądze przed inflacją.

Designed by ikram_zidane