Click here

Jan 29

Kredyty gotówkowe w walucie

Posted by Site Owner on Jan 29, 11:57 AM. Filled under .

Kredyty gotówkowe w walucie obcej kilka lat temu były bardzo popularne na terenie Polski, banki często zachęcały to brania kredytów gotówkowych w walucie obcej,w chwili obecnej proces ten nieco ucichł z powodu zawirowań franka szwajcarskiego. Polityka kredytowa została zaostrzona, Polacy coraz mniej ufnie podchodzą do kredytowanych zakupów rzeczy bardziej wartościowych, podobne podejście mają do lokat, które możesz znaleźć np. tutaj: moja-skarbonka.pl.

Często kredyty w walucie innej niż polski złoty mogą być znacznie tańsze, wynika to z różnic sposobu ustalania stopy procentowej przez banki. Dlaczego? Stopy oprocentowania w złotówkach ustalane są między innymi od sytuacji gospodarczej kraju, w przypadku kredytów walutowych, sytuacja Polski nie ma najmniejszego znaczenia.

Jeżeli ktokolwiek zastanawia się nad kredytem gotówkowym w walucie obcej musi wiedzieć, kiedy takie rozwiązanie będzie dla nich korzystne, oraz przede wszystkim w jakiej walucie owy kredyt warto wziąć. Dobrym rozwiązaniem wydaje się zaciągnięcie kredytu gotówkowego w euro, jest to dość stabilna waluta, a rata spłaty kredytu będzie o wiele niższa, co wynika z bardzo niskiej stopy oprocentowania kredytów w euro. Biorąc pod uwagę kredyt w innej walucie trzeba wziąć pod uwagę ryzyko kursowe, które nie ma miejsca w przypadku kredytu w złotówkach. Decydując się na kredyt walutowy nie wiemy tak naprawdę ile wynosić będzie nasza miesięczna rata, jeżeli w przypadku zawirowań na rynku kursów walut polski złoty będzie osłabiony, to suma naszej miesięcznej raty wzrośnie, może zdarzyć się oczywiście sytuacja odwrotna, ale jest to raczej bardzo rzadkim zjawiskiem śledząc sytuację polskiego złotego na przestrzeni ostatnich lat.

Minusem kredytów gotówkowych jest także ich ograniczona dostępność, niewielka ilość banków decyduje się na udzielanie kredytów w walucie innej niż polski złoty, a nawet jeśli takich kredytów udzielają to proces ich przyznawania jest bardzo zaostrzony i trzeba wykazać się naprawdę bardzo dużą zdolnością kredytową, aby takowy uzyskać. Mimo wszystko kredyt gotówkowy w polskich złotych wciąż wydaje się być najbezpieczniejszym rozwiązaniem. Nie istnieje w jego przypadku żadne ryzyko kursowe, wysokość rat również jest pewna i niemalże stała, od początku do końca spłaty kredytu. Jedynym minusem może okazać się wysokość oprocentowania, aczkolwiek niewielkie ryzyko jakie podejmujemy biorąc kredyt w złotówkach może zniwelować ten jeden w gruncie rzeczy niewielki minus. Istnieje stwierdzenie iż kredyt gotówkowy należy zaciągać w walucie swoich zarobków i jest ono wciąż aktualne.

Designed by ikram_zidane