Click here

Dec 04

Jak zoptymalizować zdolność kredytową?

Posted by Site Owner on Dec 4, 02:34 PM. Filled under .

Firma pożyczkowa, a także każdy bank detaliczny analizuje dokładnie zdolność kredytową przed wypłaceniem dodatkowych pieniędzy przeznaczonych na zaspokojenie podstawowych potrzeb konsumpcyjnych. Warto zatem zapoznać się z metodami na prawidłową optymalizację zdolności kredytowej. Oto kilka najważniejszych z nich.

Poprawa zdolności kredytowej – na czym polega?

Jedna z najważniejszych rad dotyczy stałego powiększania dochodu miesięcznego, ponieważ kredytobiorca charakteryzujący się pokaźnymi wpływami na rachunek osobisty otrzymuje zawsze szersze pole do negocjacji, szczególnie pod kątem oprocentowania, czy wydłużenia terminu spłaty zobowiązania. Optymalizacja zdolności kredytowej w taki sposób przekłada się na znacznie lepsze relacje z instytucjami kredytowymi. Jeżeli masz takie możliwości to przejdź na umowę o pracę na czas nieokreślony. Nieco inaczej kredytodawcy podchodzą do klientów zatrudnionych na umowę o pracę, o dzieło, czy zlecenie, a do samozatrudnionych. Zasady udzielania pożyczek krótkoterminowych dla firm są często bardzo skomplikowane, wymagają dopełnienia dodatkowych formalności. Lepiej zatem zaciągać kredyt gotówkowy z perspektywy zwykłego klienta indywidualnego. Oczyszczenie, sprawdzenie bazy Biura Informacji Kredytowej przed wypełnieniem wniosku kredytowego to również bardzo dobry sposób na uniknięcie dodatkowych problemów przy współpracy z kredytodawcami. Dlaczego? W niektórych przypadkach w BIK widzisz o sobie nietypowe dane. Często banki zapominają zaktualizować informacje o spłacie dotychczasowego zadłużenia, a to przeszkadza w rozpatrywaniu kolejnych wniosków. Raport BIK można bez problemu ściągnąć we własnym zakresie. Planowanie poważniejszego zadłużenia wymaga podobnych działań wyprzedzających.

Oszczędności przydają się w uzyskaniu lepszej punktacji

Kolejny punkt to budowanie większych oszczędności na poziomie gospodarstwa domowego. Oczywiście oszczędności potwierdzonych, które stanowią zabezpieczenie na wypadek wpadki ekonomicznej ze spłatą zadłużenia. Oszczędności dobrze wpływają na punktację kredytową. Firmy pożyczkowe to lepsze rozwiązanie to kredytów krótkoterminowych, chwilówek, a banki detaliczne do kredytów długoterminowych. W jaki sposób optymalizujesz zdolność kredytową?

Designed by ikram_zidane