Click here

Oct 06

Jakie wymagania stawiają banki, kiedy chcemy wziąć kredyt?

Posted by Site Owner on Oct 6, 01:10 PM. Filled under .

Powinniśmy się cieszyć z tego powodu, że żyjemy w czasach, w których rynek usług bankowych stale ewoluuje, a liczba ofert dostępnych w licznych bankach nadal rośnie. Dzięki temu każdy potencjalny kredytobiorca jest w stanie znaleźć dla siebie ofertę, która nie tylko w pełni zaspokoi jego potrzeby i wymagania, ale również wyjdzie naprzeciw jego możliwościom. Obecnie można zaciągnąć kredyt w zasadzie na wszystko, zarówno na to, co sobie wymarzymy, jak i na wydatki, które jak najszybciej musimy zaspokoić. Może chodzić o nowy samochód, remont mieszkania, zakup leków, opłacenie rehabilitacji czy wysłanie naszych pociech na dawno upragnioną i wymarzoną wycieczkę szkolną za granicę. Ogranicza nas w tej kwestii jedynie nasza kreatywność lub nasze zapotrzebowanie.

Należy jednak pamiętać, że zaciągnięcie kredytu nie jest najprostsze na świecie i że proces ten wymaga przede wszystkim cierpliwości, ale również wywiązania się z pewnych oczekiwań, jakie każdy bank stawia osobie, która chce ubiegać się o kredyty gotówkowe. Przede wszystkim mowa tu o zdolności kredytowej oraz historii kredytowej. Jeśli chodzi o tę pierwszą, to może zostać ona udowodniona zaświadczeniem od pracodawcy. Ważne jest tutaj zatrudnienie na podstawie umowy o pracę – osoby, które zarabiają w oparciu o umowę zlecenie lub umowę o dzieło, muszą niestety pożegnać się z tradycyjną formą kredytu gotówkowego. Co zaś tyczy się naszej historii kredytowej, to bank wnika w naszą przeszłość i kontroluje, jak dawniej wywiązywaliśmy się z określonych należności i zobowiązań finansowych. Jeśli znajdzie na tym polu jakieś nieścisłości, przykładowo kiedy odkryje, że mieliśmy znaczące problemy związane z uiszczaniem rat za, na przykład, kupiony na raty sprzęt AGD lub RTV, istnieje duże prawdopodobieństwo, że będziemy musieli pożegnać się nawet z marzeniami dotyczącymi zaciągnięcia kredytu.

Co zaś tyczy się pozostałych rzeczy, o których powinniśmy pamiętać, to musimy rozważyć, na ile możemy sobie pozwolić w zakresie kwoty, jaką chcemy pożyczyć, oprocentowania kredytu oraz liczby rat, na które chcemy rozłożyć okres spłaty. Wszystko to wpływa potem na ostateczny jego koszt. Ważna jest rozwaga oraz zdrowy rozsądek, by nie wkopać się w znaczne obciążenie budżetu.

Designed by ikram_zidane