Click here

Apr 07

Na co trzeba uważać biorąc kredyt gotówkowy?

Posted by Site Owner on Apr 7, 11:15 AM. Filled under .

W czasach kiedy kredyty stały się powszechnością, łatwo można znaleźć instytucje, które tylko czekają, aby dobrać się do pieniędzy nieuważnych klientów. Na co należy więc zwrócić szczególną uwagę?

Dokładne czytanie umowy to podstawa!

Decydując się na wzięcie pożyczki zawsze trzeba dokładnie zapoznać się z umową – poświęcenie kilkunastu minut przed jej podpisaniem, może zaoszczędzić nam wielu nerwów i straconych pieniędzy później. Na pierwszy rzut oka oferta, która wydaje nam się być idealna dla naszych potrzeb i portfela, może okazać się znacznie bardziej kosztowna. Jest to spowodowane tym, że zazwyczaj w reklamie propozycji pożyczki znajdują się tylko niektóre koszty z nią powiązane – oznacza to, że w rzeczywistości będziemy musieli oddać znacznie większą kwotę niż zakładaliśmy.

Dodatkowe koszty mogą być związane z wysoką prowizją, prowadzeniem konta, a nawet ubezpieczeniem przed utratą pracy! Dlatego tak ważne jest dokładne zapoznanie się z umową przed jej podpisaniem.

Sprawdź kto tak naprawdę oferuje Ci kredyt!

Obecnie kredytów udzielają nie tylko banki, ale również firmy pożyczkowe. Bardzo ważne jest, aby wiedzieć od kogo faktycznie bierzemy pieniądze. O ile banki są w dużym stopniu kontrolowane przez Państwo, tak firmy które zajmują się udzielaniem pożyczek mają już większą swobodę w kreowaniu swoich ofert. Nie oznacza to oczywiście, że każda taka firma chce oszukać swoich klientów, aby jak najwięcej na nich zarobić.

Firmy pożyczkowe mogą okazać się świetnym wyborem, dla osób które interesuje mniejsza kwota i krótszy okres spłaty. Na rynku jest wiele firm, które oferują “darmową” pożyczkę na okres 30 lub 45 dni. Oznacza to, że po tym okresie będziemy musieli oddać im dokładnie taką samą kwotę, jaką pożyczyliśmy. Minusem jest jednak maksymalna wysokość takiej pożyczki, która ze względu na bardzo krótki okres spłaty nie będzie mogła przekroczyć kilku tysięcy złotych.

Jeżeli interesuje nas pożyczka na większą kwotę i okres spłaty kilku miesięcy lub nawet lat, to zdecydowanie lepszym wyborem będzie pożyczka od banku. Trzeba jednak pamiętać, że instytucje bankowe dużo bardziej rygorystycznie podchodzą do udzielania kredytów i otrzymanie pozytywnej decyzji może być znacznie trudniejsze niż w firmie pożyczkowej.

Designed by ikram_zidane