Click here

Jun 03

Jak wybrać najodpowiedniejszy dla siebie kredyt?

Posted by Site Owner on Jun 3, 01:48 PM. Filled under .

Wybór odpowiedniego kredytu jest o tyle istotny, że będziemy zobligowani do spłacania zaciągniętej kwoty przynajmniej przez kilkanaście najbliższych lat. Stąd też tak istotnym wydaje się wybór najodpowiedniejszego rozwiązania, by za bardzo nie obciążyć swojej kieszeni. Konsultacja z doradcą finansowym może okazać się tu zdecydowanie jednym z najrozsądniejszych rozwiązań. Kredyty samochodowe bowiem przyznawane są przede wszystkim w oparciu o naszą zdolność kredytową. Każdy bank bardzo dokładnie sprawdzi każdego z potencjalnych kredytobiorców pod kontem ewentualnych zadłużeń. Każda z placówek zwraca szczególną uwagę na naszą historię kredytową BIK.

Dochód dyspozycyjny istotnym czynnikiem kredytowania

Kredyty samochodowe generują dość wysokie stawki miesięcznego zobowiązania, które każdy z klientów musi zwracać w comiesięcznych odstępach czasu na konto banku. Z tego właśnie powodu każda z placówek od wysokości naszego wynagrodzenia uzależnia stawkę przyznawanego nam kredytu. Liczy się przede wszystkim wysokość dochodu dyspozycyjnego netto, obliczanego po odliczeniu wszelkich zobowiązań klienta, takich jak m. in. rachunki czy inne zadłużenia. Na tej podstawie wyliczana jest również zdolność do spłacania prognozowanej kwoty kredytu. Bank zwraca szczególną uwagę również na wielkość gospodarstwa domowego oraz ilość osób na naszym utrzymaniu. Istotna jest także forma zatrudnienia, rodzaj umowy o pracę a także wysokość wszelkich zobowiązań finansowych względem innych banków czy instytucji. Banki dość nieprzychylnie podchodzą do umów tymczasowych. W niektórych przypadkach dochodzi wręcz do odmowy udzielenia kredytu, lub kwota o którą się staramy zostaje znacznie obniżona. Stąd też osoby zatrudnione na umowy zlecenia czy umowy o dzieło mogą mieć duży problem z uzyskaniem wnioskowanej kwoty. Zaufanie banku skierowane jest przede wszystkim do klientów zatrudnionych na podstawie stałych umów o pracę. Jest to dla niego dodatkowe zabezpieczenie i daje gwarancję regularnych spłat należnej kwoty bez konieczności interwencji i monitów.

Designed by ikram_zidane

Apr 02

Kredyt hipoteczny 200 000 złotych na 30 lat.

Posted by Site Owner on Apr 2, 01:42 PM. Filled under .

Kredyt hipoteczny w Eurobanku.

Jednym z banków komercyjnych jakie mamy w Polsce jest Eurobank. Oferta jaką przygotował skierowana jest do bardzo szerokiej grupy klientów. W ofercie można znaleźć między innymi kredyt hipoteczny jaki sprawdzimy dokładniej. Bank nie określa konkretnie jaką kwotę kredytu może nam pożyczyć, ustalana jest ona indywidualnie pod konkretnego klienta. Okres kredytowania wynosi tutaj maksymalnie 30 lat. Oprocentowanie nominalne kredytu hipotecznego w Eurobanku równe jest w skali roku 3,61%, zaś oprocentowanie rzeczywiste jest w wysokości 3,67% w skali roku. Decydując się na zaciągnięcie kredytu hipotecznego w Eurobanku na kwotę 200 000 złotych z okresem kredytowania wynoszącym 30 lat, każda z rat miesięcznych będzie po 910 złotych. Całkowity koszt jaki poniesie kredytobiorca wybierając ta ofertę kredytu hipotecznego będzie w wysokości 127 750 złotych i w całości będzie to kwota odsetek jakie przyjdzie mu spłacić. Stawka WIBOR 3M da tego zobowiązania będzie miała wartość 1,72%. Dużym udogodnieniem dla kredytobiorców jest brak wymogu odnośnie minimalnego wkładu własnego. Tutaj nie jest on przez bank wymagany. Ubezpieczenie kredytu w znaczący sposób podnosi koszta jakie wiążą się z kredytem. Tutaj bank nie wymaga wykupienia żadnego ubezpieczenia.

Kredyt hipoteczny w Banku Millennium.

Kredyt hipoteczny w Banku Millennium jest propozycja przygotowaną z myślą o najbardziej wymagających klientach. Jest to bank komercyjny z siedzibą główną w stolicy kraju. Kredyt hipoteczny w Banku Millennium można zaciągnąć na kwotę od 20 000 złotych. Bank udostępnia okres kredytowania od 6 do maksymalnie 36 lat. Oprocentowanie nominalne kredytu hipotecznego w Banku Millennium wynosi 4,22% w skali roku. RRSO, czyli oprocentowanie rzeczywiste jest równe 4,30% w skali roku. Bank zrezygnował z naliczenia prowizji za udzielenie zobowiązania. Decydując się na zaciągnięcie kredytu hipotecznego w Banku Millennium na kwotę 200 000 złotych z okresem kredytowania wynoszącym 30 lat, każda z rat miesięcznych będzie po 980 złotych. Całkowity koszt jaki poniesie kredytobiorca wybierając ta ofertę kredytu hipotecznego będzie w wysokości 152 933 złotych i w całości będzie to całkowita kwota spłacanych przez niego odsetek. Stawka WIBOR 3M będzie równa 1,72%. Minimalny wkład własny jaki wymaga bank od kredytobiorcy stanowi 10% kwoty kredytu. Kredyt hipoteczny nie musi być ubezpieczony. Nie musimy również ubezpieczać niskiego wkładu własnego. Brak ubezpieczeń obniża koszta jaki wiążą się z kredytem hipotecznym.

Designed by ikram_zidane

Feb 18

Kredyt gotówkowy – jak wziąć?

Posted by Site Owner on Feb 18, 01:41 PM. Filled under .

Kredyt gotówkowy to najczęstsza forma pożyczki, z jakiej korzystamy, gdy potrzebujemy pieniędzy. Takie zobowiązanie można zaciągnąć nie tylko w banku. Wszelkiego rodzaju pożyczek udziela dziś wiele firm z bankiem nie mających nic wspólnego. Bez wątpienia zobowiązanie finansowe w firmie nie będącej bankiem zaciągnąć jest o wiele prościej niż w banku. Bank jednak jest instytucją bezpieczniejszą, a koszty kredytu nie są tak wysokie, jak mogą okazać się być w przypadku szybkiej pożyczki w innej firmie, przekonaj się na www.PortalBankowy.info o ile bardziej opłaca się kredyt w banku.

Aby zaciągnąć kredyt gotówkowy w banku, należy spełnić kilka warunków. Najważniejsze z nich to:

- ukończone 18 lat (o kredyt w banku ubiegać się może wyłącznie osoba pełnoletnia, posiadająca pełną zdolność do czynności prawnych);

- dochody (preferowane przez banki źródła regularnego dochodu to: umowa o pracę na czas określony, emerytura bądź własna działalność gospodarcza; instytucje te bardzo restrykcyjnie przestrzegają tych zasad, a dowodem na nasze dochody muszą być najczęściej oświadczenie od pracodawcy o warunkach zatrudnienia, czy wycinek emerytury, brak regularnych dochodów z góry dyskwalifikuje nas w oczach banku jako potencjalnego kredytobiorcę, a ewentualny wniosek kredytowy w takim przypadku z pewnością zostanie odrzucony);

- zdolność kredytowa (zdolność do spłacania zaciągniętego przez nas kredytu zależna jest o wielu czynników, tj. między innymi regularności otrzymywanych dochodów, stanu cywilnego, czy wieku ewentualnego kredytobiorcy);

- historia kredytowa (by ją sprawdzić, banki wykorzystują BIK – Biuro Informacji kredytowej oraz KRD – Krajowy Rejestr Dłużników; jeśli nigdy nie mieliśmy problemów ze spłatą naszych wcześniejszych zobowiązań, możemy być spokojni o pozytywne rozpatrzenie naszego wniosku kredytowego);

- cel pożyczki (od przeznaczenia kredytu zależy jego wysokość, a im niższa wnioskowana kwota zobowiązania, tym większa szansa, że pożyczka zostanie nam przydzielona).

Zaciągnięcie zobowiązania finansowego nigdy nie jest łatwą decyzją. Jednak jeśli mimo wszystko się na nią zdecydujemy i spełnimy wszystkie wymagane warunki, musimy wybrać tę odpowiednią ofertę. Na dzisiejszym rynku jest ich naprawdę dużo, dlatego wybierać trzeba rozważnie i świadomie.

Designed by ikram_zidane

Dec 04

Jak zoptymalizować zdolność kredytową?

Posted by Site Owner on Dec 4, 02:34 PM. Filled under .

Firma pożyczkowa, a także każdy bank detaliczny analizuje dokładnie zdolność kredytową przed wypłaceniem dodatkowych pieniędzy przeznaczonych na zaspokojenie podstawowych potrzeb konsumpcyjnych. Warto zatem zapoznać się z metodami na prawidłową optymalizację zdolności kredytowej. Oto kilka najważniejszych z nich.

Poprawa zdolności kredytowej – na czym polega?

Jedna z najważniejszych rad dotyczy stałego powiększania dochodu miesięcznego, ponieważ kredytobiorca charakteryzujący się pokaźnymi wpływami na rachunek osobisty otrzymuje zawsze szersze pole do negocjacji, szczególnie pod kątem oprocentowania, czy wydłużenia terminu spłaty zobowiązania. Optymalizacja zdolności kredytowej w taki sposób przekłada się na znacznie lepsze relacje z instytucjami kredytowymi. Jeżeli masz takie możliwości to przejdź na umowę o pracę na czas nieokreślony. Nieco inaczej kredytodawcy podchodzą do klientów zatrudnionych na umowę o pracę, o dzieło, czy zlecenie, a do samozatrudnionych. Zasady udzielania pożyczek krótkoterminowych dla firm są często bardzo skomplikowane, wymagają dopełnienia dodatkowych formalności. Lepiej zatem zaciągać kredyt gotówkowy z perspektywy zwykłego klienta indywidualnego. Oczyszczenie, sprawdzenie bazy Biura Informacji Kredytowej przed wypełnieniem wniosku kredytowego to również bardzo dobry sposób na uniknięcie dodatkowych problemów przy współpracy z kredytodawcami. Dlaczego? W niektórych przypadkach w BIK widzisz o sobie nietypowe dane. Często banki zapominają zaktualizować informacje o spłacie dotychczasowego zadłużenia, a to przeszkadza w rozpatrywaniu kolejnych wniosków. Raport BIK można bez problemu ściągnąć we własnym zakresie. Planowanie poważniejszego zadłużenia wymaga podobnych działań wyprzedzających.

Oszczędności przydają się w uzyskaniu lepszej punktacji

Kolejny punkt to budowanie większych oszczędności na poziomie gospodarstwa domowego. Oczywiście oszczędności potwierdzonych, które stanowią zabezpieczenie na wypadek wpadki ekonomicznej ze spłatą zadłużenia. Oszczędności dobrze wpływają na punktację kredytową. Firmy pożyczkowe to lepsze rozwiązanie to kredytów krótkoterminowych, chwilówek, a banki detaliczne do kredytów długoterminowych. W jaki sposób optymalizujesz zdolność kredytową?

Designed by ikram_zidane

Oct 02

Lokata bankowa

Posted by Site Owner on Oct 2, 12:56 PM. Filled under .

W dobie ciągłego rozwoju ekonomi, ciągłego rozwoju banków, powstaje wiele nowych możliwości, z których warto korzystać, możliwości opłacalnych, ponieważ umożliwiających nam zarobienie dodatkowych pieniędzy. A chyba każdy chciałby w pewny i uczciwy sposób dorobić sobie dodatkowe pieniądze tak, aby podreperować swój rodzinny budżet. Teraz ktoś zapyta, w jaki sposób można to uczynić? Odpowiedz jest prosta, i stanowi temat, który zostanie tutaj poruszony, a mianowicie lokata bankowa i to, co jest powiązane z ową lokatą bankową. To dzięki niej możemy zarobić dodatkowe pieniądze, ale to nie wszystko, lokata bankowa posiada wiele różnego rodzaju plusów, z których warto skorzystać po przez właśnie założenie lokaty bankowej. Ale zacznijmy od początku. Lokata bankowa przez lata zdobywała zaufanie i przychylność społeczeństw, ja początku nie było tak kolorowo, ale zazwyczaj tak właśnie jest. Nie mniej jednak po przez to, że była doskonałym rozwiązaniem przyciągała coraz to większą liczbę ludzi. I tak dziś lokata bankowa jest bardzo spopularyzowana i korzysta z niej wielu Polaków. Co ważne, nie ma tutaj jakichś większych ograniczeń, może z niej korzystać osoba młoda, starsza, czy nawet już w znacznie podeszłym wieku. Ważne by po prostu posiadać pieniądze, które będziemy mogli zainwestować na owej lokacie bankowej, to w sumie jedyny podstawowy warunek.

Teraz skoncentrujmy się na innych cechach charakterystycznych lokaty bankowej. Po pierwsze jest ona oprocentowana, a więc nasze pieniądze będą się pomnażać, więcej w tej kwestii pisać nie trzeba, informacja, że z lokaty wybierzemy więcej pieniędzy niż wpłacaliśmy jest chyba jasna i wystarczająco optymistyczna. Kolejna sprawa, to fakt, że lokata bankowa może działać poniekąd jak konto bankowe, nasze pieniądze ulokowane na lokacie bezpiecznie i pewnie sobie na niej spoczywają, i czekają aż zadecydujemy o tym by je z owej lokaty wypłacić. Kolejny pozytyw to fakt, iż nie musimy się obawiać, o jakieś negatywne skutki, które mogą spotkać nasze oszczędności, bank jest gwarantem, który zobowiązuje się wypłacić wszystko, dosłownie wszystko, co należy się wypłacić. To ważne, ponieważ nie musimy się obawiać o to, co już mamy, zamiast tego możemy działać już po to by zarobić kolejne pieniądze, które kiedyś również wpłacimy na lokatę bankową.

Na koniec, nie pozostaje nic innego, jak tylko w oparciu o powyżej przytoczone argumenty, zachęcić każdego, kto jeszcze w jakimś stopniu waha się, co do tego czy założyć lokatę bankową. Jeżeli weźmiemy pod uwagę wszelkie pozytywy, których ostatecznie, jest tak wiele, to podjęcie decyzji powinno być całkiem proste. Decyzji o założeniu lokaty bankowej i zainwestowaniu na niej naszych pieniędzy i oszczędności, które nie raz były zbierane przez długie lata. Zaufajmy lokacie bankowej i zaufajmy bankom, ostatecznie czy może być bezpieczniejsze miejsce dla pieniędzy niż sam bank? Raczej nie.

Designed by ikram_zidane

Aug 02

Sprawdzamy najlepsze kredyty gotówkowe.

Posted by Site Owner on Aug 2, 02:44 PM. Filled under .

Zaczniemy od kredytu gotówkowego jaki oferuje swoim klientom Getin Bank. Kredyt charakteryzuje się minimalną ilością formalności jakim trzeba sprostać, a sama decyzja kredytowa podejmowana jest przez bank bardzo szybko. Największym minusem tej oferty jest jednak bardzo wysokie oprocentowanie, które wynosi 17,3% w skali roku. Daje nam to spore koszta związane z kredytem. Mini ratka PKO BP to kredyt oferowany przez Bank PKO BP. W ramach tej oferty kredyt do kwoty 30 000 złotych dostępny jest bez żadnych zaświadczeń. Maksymalna kwota zobowiązania jaką udostępnia bank sięga 120 000 złotych, a kredyt możemy przeznaczyć na dowolny cel. Oprocentowanie kredytu jest dosyć wysokie i równe 28,46% w skali roku. Wybór tego kredytu gotówkowego jest dosyć drogim rozwiązaniem.

Kredyty gotówkowe jakie oferuje Alior Bank są dosyć popularne wśród kredytobiorców, ale czy faktycznie warto się zadłużać w tym banku. Oprocentowanie oferowane przez Alior Bank jest zmienne i wynosi od 5 do 10% w skali roku. Za udzielenie kredytu bank pobiera dosyć wysoką prowizję od 10 do 30%. Prowizja przygotowawcza naliczana jest indywidualnie pod klienta i może wynosić od 0 do 15%. Rachunek do spłaty kredytu przez Alior Bank prowadzony jest za darmo, a prowizja za wcześniejszą spłatę przez Alior Bank nie jest pobierana. Zmiana harmonogramu spłat jest możliwa, a opłata za nią ustalana jest przez bank indywidualnie. Okres kredytowania również można wydłużyć, a opłata za to ustalana jest przez bank indywidualnie. Monit z banku kosztuje od 20 do 25 złotych za każdym razem. Otrzymanie kredytu gotówkowego w Alior Banku nie jest wcale takie łatwe. Średnio na sto złożonych wniosków tylko cztery są przyznawane. Alior Bank tak naprawdę akceptuje wszystkie źródła dochodu, łącznie z umowami zlecenia. Jeżeli chcemy zwiększyć naszą zdolność kredytową można przystąpić do kredytu z dowolną osobą. Po uzyskaniu negatywnej decyzji kredytowej, o kolejny kredyt gotówkowy możemy wnioskować dopiero po upływie trzech miesięcy. Oferta ma wiele zalet. Jedną z nich jest bardzo długi okres kredytowania wynoszący do 10 lat i stałe oprocentowanie nominalne dla kredytów do pięciu lat. Atrakcyjność oferty podnosi również fakt, że mamy zupełnie darmową wcześniejszą spłatę kredytu. Po podpisaniu umowy kredytowej pieniądze wypłacane są kredytobiorcy w ciągu jednego dnia roboczego. Co ważne nie ma nawet konieczności otwarcia w banku konta osobistego, aby oferta była dla nas dostępna. Maksymalna kwota kredytu gotówkowego w Alior Banku wynosi około 160 000 złotych.

Designed by ikram_zidane

Jun 12

W jaki sposób prawidłowo podchodzić do restrukturyzacji zadłużenia?

Posted by Site Owner on Jun 12, 01:39 PM. Filled under .

Restrukturyzacja budżetu gospodarstwa domowego po nadmiernym zadłużeniu to często jedyne rozwiązanie, które umożliwia wyplątanie się z ryzyka bankructwa. Spirala zadłużenia to bardzo popularny problem w przestrzeni krajowej oraz międzynarodowej. Jak zatem prawidłowo podchodzić do restrukturyzacji i z jakich narzędzi warto skorzystać w pierwszej kolejności, aby naprawić finanse osobiste? Odpowiedzi szukaj na 17bankow.com/kredyty-konsolidacyjne dzięki wskazówką na tym portalu wybierzesz mądrze.

Jak ocenić, czy posiadasz właściwe warunki do konsolidacji zadłużenia?
Pierwszy krok do restrukturyzacji zadłużenia to ocena faktycznych możliwości ekonomicznych kredytobiorcy. Musisz wiedzieć, czy w dalszym ciągu dysponujesz pozytywną zdolnością kredytową i czy nie zagraża ci wpisanie do rejestru Biura Informacji Kredytowej, czy do innych popularnych rejestrów dłużników. Bez pozytywnej zdolności kredytowej w praktyce restrukturyzacja jest niemożliwa, bądź niezwykle utrudniona. Restrukturyzować można nie tylko w bankach komercyjnych, ale również w segmencie pożyczek społecznościowych lub w firmach pożyczkowych (klasycznych parabankach). Kolejna kwestia do poruszenia do wycena zabezpieczeń majątkowych wymaganych przy restrukturyzacji. Konsolidacja dużych kredytów wymusza wręcz wniesienie nieruchomości w ramach zabezpieczenia umowy. Nieruchomość, ruchomości, papiery wartościowe to najważniejsze przykłady popularnych zabezpieczeń. Przy średniej zdolności kredytowej podpiszesz prawdopodobnie weksel in blanco z formatem natychmiastowej egzekucji w razie wystąpienia problemów ze spłatą kolejnych rat.

Zestawienie najpopularniejszych metod restrukturyzacji kredytów
Wielu kredytobiorców myśli, że ogłoszenie upadłości konsumenckiej to główny ratunek po nadmiernym zadłużeniu. Ogłoszenie bankructwa nie jest jednak do końca takie proste i wymaga doświadczenia wyspecjalizowanej kancelarii prawnej. Do tego upadłość konsumencka obowiązuje tylko po wystąpieniu losowych sytuacji, chociażby po klęsce naturalnej. Bankructwo prowadzi ponadto do wyprzedaży całego majątku kredytobiorcy. Do tego nie masz już praktycznie żadnych szans na uzyskanie kolejnego zadłużenia w kolejnych latach. Żadna instytucja finansowa nie weźmie na siebie tak dużego ryzyka. Jedna z podstawowych form restrukturyzacji, a jednak niezwykle skuteczna to konsolidacja, następnie wakacje kredytowe, refinansowanie kredytów, podpisanie aneksu do umowy. Dodatkowo możesz negocjować oprocentowanie kredytu, jeżeli znajdujesz się w naprawdę poważnych tarapatach. Wierzyciele z reguły wolą odzyskać część środków niż stracić całość. Otwarcie na negocjacje jest zatem bardzo popularne w branży kredytów.

Konsolidacja szczególnie polecanym narzędziem do szybkiej naprawy budżetu
Konsolidacja zadłużenia polega na rezygnacji z wielu rat na rzecz jednej, najczęściej niezwykle niskiej w zamian za wydłużenie okresu współpracy z bankiem detalicznym. Przy kredytach konsolidacyjnych gotówkowych zabezpieczeń się raczej nie wymaga. Do tego otrzymujesz szybką decyzję. Niestety taka forma konsolidacji jest znacznie droższa od konsolidacji hipotecznej. W przypadku konsolidacji hipotecznej wartość nieruchomości w zabezpieczeniu stanowi maksymalny wskaźnik zadłużenia. Możesz zatem spłacić dotychczasowe długi, a także otrzymać kapitał na zaspokojenie innych potrzeb konsumpcyjnych w międzyczasie. Restrukturyzacja kredytów wszystkich typów jest najlepsza w okresie obowiązywania bardzo niskich stóp procentowych w narodowej gospodarce. Im niższe stopy procentowe, tym naturalnie niższa rata i lepsze warunki ogólne współpracy z sektorem pożyczkodawców.

Designed by ikram_zidane

Mar 21

Czy kredyt gotówkowy jest niebezpieczny dla budżetu domowego?

Posted by Site Owner on Mar 21, 10:19 AM. Filled under .

Dyskusje o efektywności kredytów gotówkowych w perspektywie zarządzania budżetem domowym charakteryzują się sporą dawką niepewności. Dlaczego? Wielu specjalistów branżowych odradza zadłużenie, nawet krótkoterminowe na rzecz kształtowania długoterminowych oszczędności w gospodarstwie domowym. Czy jednak faktycznie warto rezygnować z kredytu gotówkowego? W artykule zobaczysz, że pożyczka gotówkowa, dobrze przeanalizowana pod względem jakości jest w stanie pomóc kredytobiorcy w kryzysach ekonomicznych, jednak gdy nie dostaniesz takiego kredytu to pomocy szukaj na http://www.okasa.pl/.

Racjonalne wykorzystanie kredytu gotówkowego u kredytobiorcy

Kredyt gotówkowy to ciekawe narzędzie zadłużeniowe dla gospodarstw domowych, ponieważ z reguły nie wymaga ubezpieczenia, a także majątkowego zabezpieczenia. Oczywiście warunkiem zaciągnięcia dobrego kredytu gotówkowego jest pozytywna zdolność kredytowa uzależniona najczęściej od poziomu dochodu notowanego w gospodarstwie domowym. Można powiedzieć, że kredyt gotówkowy jest tani, a jednocześnie udoskonala płynność budżetu domowego nie tylko w krytycznych sytuacjach. Kredyt gotówkowy nie jest szkodliwy, jeżeli nie przesadzasz z podpisywaniem nowych umów. Nadmierne kredytowanie realnie zwiększa koszty obsługi zobowiązania, a w niektórych przypadkach prowadzi do spirali zadłużenia i ogłoszenia upadłości konsumenckiej (bankructwa kredytobiorcy). W razie problemów ze spłatą kredytu gotówkowego wystarczy wykorzystać konsolidację pożyczek, czy opcję wydłużenia umowy w zamian za niższe raty miesięczne. Niestety wszystkie działania optymalizacyjne w zakresie kredytu gotówkowego pogarszają ostatecznie zdolność kredytową. To prowadzi do zaburzenia relacji na poziomie kredytobiorca, a kredytodawca.

Czego warto pilnować przy zaciąganiu kredytu gotówkowego?

Wystarczy zatem zaciągać kredyty gotówkowe idealnie dopasowane do zdolności kredytowej gospodarstwa domowego, aby uniknąć wskazanych w artykule problemów. Poza tym zwróć uwagę na kredyty gotówkowe w okresie bardzo niskich stóp procentowych. Obserwuj cyklicznie działania w zakresie polityki monetarnej Narodowego Banku Polskiego (NBP) i powiększaj stopniowo realny dochód w budżecie domowym (lepsza zdolność). Wtedy zyskasz jeszcze lepsze warunki kredytowania potrzeb konsumpcyjnych domowników.

Designed by ikram_zidane

Jan 29

Kredyty gotówkowe w walucie

Posted by Site Owner on Jan 29, 11:57 AM. Filled under .

Kredyty gotówkowe w walucie obcej kilka lat temu były bardzo popularne na terenie Polski, banki często zachęcały to brania kredytów gotówkowych w walucie obcej,w chwili obecnej proces ten nieco ucichł z powodu zawirowań franka szwajcarskiego. Polityka kredytowa została zaostrzona, Polacy coraz mniej ufnie podchodzą do kredytowanych zakupów rzeczy bardziej wartościowych, podobne podejście mają do lokat, które możesz znaleźć np. tutaj: moja-skarbonka.pl.

Często kredyty w walucie innej niż polski złoty mogą być znacznie tańsze, wynika to z różnic sposobu ustalania stopy procentowej przez banki. Dlaczego? Stopy oprocentowania w złotówkach ustalane są między innymi od sytuacji gospodarczej kraju, w przypadku kredytów walutowych, sytuacja Polski nie ma najmniejszego znaczenia.

Jeżeli ktokolwiek zastanawia się nad kredytem gotówkowym w walucie obcej musi wiedzieć, kiedy takie rozwiązanie będzie dla nich korzystne, oraz przede wszystkim w jakiej walucie owy kredyt warto wziąć. Dobrym rozwiązaniem wydaje się zaciągnięcie kredytu gotówkowego w euro, jest to dość stabilna waluta, a rata spłaty kredytu będzie o wiele niższa, co wynika z bardzo niskiej stopy oprocentowania kredytów w euro. Biorąc pod uwagę kredyt w innej walucie trzeba wziąć pod uwagę ryzyko kursowe, które nie ma miejsca w przypadku kredytu w złotówkach. Decydując się na kredyt walutowy nie wiemy tak naprawdę ile wynosić będzie nasza miesięczna rata, jeżeli w przypadku zawirowań na rynku kursów walut polski złoty będzie osłabiony, to suma naszej miesięcznej raty wzrośnie, może zdarzyć się oczywiście sytuacja odwrotna, ale jest to raczej bardzo rzadkim zjawiskiem śledząc sytuację polskiego złotego na przestrzeni ostatnich lat.

Minusem kredytów gotówkowych jest także ich ograniczona dostępność, niewielka ilość banków decyduje się na udzielanie kredytów w walucie innej niż polski złoty, a nawet jeśli takich kredytów udzielają to proces ich przyznawania jest bardzo zaostrzony i trzeba wykazać się naprawdę bardzo dużą zdolnością kredytową, aby takowy uzyskać. Mimo wszystko kredyt gotówkowy w polskich złotych wciąż wydaje się być najbezpieczniejszym rozwiązaniem. Nie istnieje w jego przypadku żadne ryzyko kursowe, wysokość rat również jest pewna i niemalże stała, od początku do końca spłaty kredytu. Jedynym minusem może okazać się wysokość oprocentowania, aczkolwiek niewielkie ryzyko jakie podejmujemy biorąc kredyt w złotówkach może zniwelować ten jeden w gruncie rzeczy niewielki minus. Istnieje stwierdzenie iż kredyt gotówkowy należy zaciągać w walucie swoich zarobków i jest ono wciąż aktualne.

Designed by ikram_zidane

Nov 10

Korzystne lokaty.

Posted by Site Owner on Nov 10, 12:39 PM. Filled under .

Lokaty jednomiesięczne.

Sprawdzanie najbardziej korzystnych lokat zacznijmy od sprawdzenia lokat na jeden miesiąc. Takie lokaty są przydatne, kiedy nie chcemy blokować dostępu do naszych pieniędzy na dłuższy okres czasu. Lokaty na miesiąc wybieramy w sytuacjach, kiedy za jakiś czas chcemy coś droższego kupić, powiedzmy za miesiąc i chcemy do tego czasu nieco zarobić od naszej sumy. Pieniądze wpłacamy na miesiąc, kiedy podejrzewamy, ze lada dzień bank podniesie oprocentowanie na lokatach, ale do końca nie wiemy kiedy. Szukając oszczędzania z jak największym oprocentowaniem również wybieramy lokaty na miesiąc, aby w przypadku znalezienia lepszej oferty móc z niej szybko skorzystać. Jedną z korzystniejszych obecnie lokat na jeden miesiąc oferuje nam Idea Bank. Jest to lokata Happy z oprocentowaniem nominalnym nawet do 4% w skali roku. Nie trzeba otwierać konta w banku, a oprocentowanie lokaty jest dosyć wysokie. Jest to lokata jaką można założyć nie tylko na miesiąc, ale również na dwa i na trzy miesiące. Jest to oferta skierowana dla nowego klienta banku. Lokata jednomiesięczna jest lokatą, która nie da nam jakiegoś bardzo dużego zarobku, jeżeli nie wpłacimy na nią większej kwoty. Zaletą takiej lokaty jest jednak to, że bardzo szybko mamy dostęp do naszych środków.

Lokaty na dwa miesiące.

Lokatę na dwa miesiące zakładamy również w kilku sytuacjach. Jeżeli planujemy za dwa miesiące jakiś większy zakup wpłacamy nasze pieniądze na lokatę, aby jeszcze coś dorobić do posiadanej kwoty. Planując jakąś inwestycję również nie chcemy na długo wiązać się z jednym bankiem i wówczas wybieramy lokaty krótkoterminowe. Wspomniana wcześniej lokata Happy w Idea Banku jest lokatą jaką również możemy założyć na okres dwóch miesięcy i jest to obecnie jedna z najlepszych i najpopularniejszych lokat na rynku. Lokaty dwumiesięczne są lokatami dla osób, które chcą mieć stały dostęp do swojej gotówki. Rozstanie z nią na dwa miesiące jest krótkie i można łatwiej zaplanować jakieś większe zakupy.

Lokaty kwartalne.

Bardziej popularne od lokat dwumiesięcznych są lokaty kwartalne. Mając odłożone pieniądze na tak zwaną czarną godzinę nie chcemy na długo się z nimi rozstawać. Trzy miesiące w takich przypadkach to nie długi odcinek czasu, a tym bardziej, że możemy powiększyć nasze oszczędności. Lokata happy w Idea Banku również może być lokatą kwartalną. Oprócz niej można znaleźć kilka innych równie ciekawych propozycji. Bank BGŻ Optima oferuje nam lokatę bezkarną. Oprocentowanie na tej lokacie jest dosyć korzystne i wynosi 3% w skali roku. Zaletą tej oferty jest to, że w przypadku zerwania lokaty przed czasem nie ponosimy żadnych konsekwencji w postaci utraty wypracowanych odsetek. W ofercie Banku BGŻ Optima znajdziemy jeszcze ciekawą ofertę lokaty bezkompromisowej. Jest to lokata trzymiesięczna skierowana do nowych klientów banku. Jej oprocentowanie nominalne wynosi 2,5% w skali roku. Jest to całkiem niezła oferta jaką obecnie można znaleźć na rynku. Wszystkie depozyty wpłacone do Banku BGŻ Optima objęte są ubezpieczeniem Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Nest Bank ma w swojej ofercie Nest Lokatę Witaj. Można ją założyć na kwartał, ale również i na pół roku. Lokata ma oprocentowanie nominalne w wysokości 4% w skali roku. Jest to jedna z lepszych ofert oszczędnościowych jakie mamy na rynku, zarówno wśród lokat kwartalnych jak i wśród lokat pół rocznych. Warto zakładać lokaty, gdyż dzięki nim można powiększyć swoje oszczędności. Jest to bardzo bezpieczny sposób na oszczędzanie, który oprócz zarobku chroni nasze pieniądze przed inflacją.

Designed by ikram_zidane
« Previous Next »