Click here

Sep 27

Wypowiedzenie umowy kredytu gotówkowego

Posted by Site Owner on Sep 27, 10:55 AM. Filled under .

Strony umowy kredytu gotówkowego mają możliwość wypowiedzenia takowej umowy, z zachowaniem trzydziestodniowego okresu wypowiedzenia. Wiąże się to oczywiście ze spłatą całości zaciągniętego zobowiązania najpóźniej do trzydziestego dnia okresu wypowiedzenia, licząc od dnia otrzymania wiadomości z banku, bądź też w przypadku wypowiadania umowy przez kredytobiorcę licząc od dnia złożenia wypowiedzenia w banku.

Wypowiedzenie umowy przez kredytobiorcę

W dowolnym momencie trwania umowy kredytowej kredytobiorca ma możliwość jej wypowiedzenia. Należy oczywiście zachować pisemną formę wypowiedzenia, którego wzór powinno znaleźć się w każdym z oddziałów danego banku. Istnieje również możliwość znalezienia takiego formularzu na stronie internetowej placówki finansowej, w której zaciągało się kredyt gotówkowy. Najczęściej w dokumencie takim nie jest wymagane aby podać powód wypowiedzenia, jednak może zdarzyć się taka sytuacja, iż bank będzie tego wymagał. Bardzo ważne jest to, aby wypowiedzenia było złożone osobiście przez kredytobiorcę, ponieważ nie każdy bank zaakceptuje jakąkolwiek reprezentacje w tym zakresie. Ponadto osoba decydująca się na tego rodzaju czynność musi liczy się z tym, iż kredyt musi zostać spłacony z naliczonymi odsetkami i co do tego obowiązku nie ma żadnego wyjątku.

Wypowiedzenie umowy przez bank

Wypowiedzenie umowy kredytowej przez bank najczęściej odbywa się w określonych sytuacjach, które są silnie uzależnione z niewywiązywaniem się z umowy przez kredytobiorcę. Bankom bowiem nie zależy na wypowiadaniu umowy bez poważnej przyczyny, ponieważ kredyty gotówkowe są dla nich źródłem dochodu. Przede wszystkim wypowiadane są umowy wobec klientów, którzy zalegają z regularną spłatą rat kredytu. Zasada co do terminu, po upływie którego wyciągane są konsekwencje z nieopłacania rat kredytu są uzależnione głównie od zasadach panujących w danym banku. Kolejną przyczyną wypowiedzenia umowy kredytowej przez bank mogą być fałszywie złożone oświadczenia w momencie zawierania umowy. W takich sytuacjach zawsze bank decyduje się na wypowiedzenie umowy, ponieważ nie można tolerować jakichkolwiek przejawów oszustwa w tym zakresie. Bank może wypowiedzieć umowę kredytową również w momencie kiedy kredytobiorca traci źródło dochodu i nie jest w stanie w dalszym ciągu spłacać zobowiązania. W tym przypadku jednak wypowiedzenie umowy jest ostatecznością, a przed tym bank decyduje się na zastosowanie innych środków, w postaci wystosowania pisma z prośba o pozyskanie współkredytobiorcy, bądź też dodatkowego zabezpieczenia kredytu.

Designed by ikram_zidane

Jul 12

Kredyty online i ich popularność

Posted by Site Owner on Jul 12, 03:23 PM. Filled under .

Z każdym rokiem rośnie zainteresowanie produktami takimi jak kredyty online. Nie ma się co temu dziwić, jest to bowiem znacznie łatwiejsza i często o wiele szybsza forma zaciągania tego typu zobowiązań.

Opłacalne kredyty

Kredyty w dzisiejszych czasach to już normalność i większość osób korzysta z takiego rodzaju usług, jakie oferuje nam każdy z banków. Żeby o taki kredyt się ubiegać wystarczy zorientować się, który bank ma najniższe oprocentowanie i gdzie najłatwiej będzie nam wziąć taki kredyt, który można już zostać w przeciągu nawet tygodnia. Niektórzy się oczywiście martwią jak go spłacą, kiedy to zachorują lub stanie im się coś złego i wtedy nie będzie można go spłacać, ale jakby każdy na to patrzył to nikt by nie wziął, bo by się bał. Bardzo duża ilość ofert kredytowych na rynku często jest problemem, jak chodzi o wybór najlepiej dopasowanej. Z każdym rokiem banki przygotowują dla klientów coraz więcej propozycji kredytowych, ponadto bardzo często można spotkać się z tak zwanymi ofertami promocyjnymi. To zazwyczaj kredyty oferowane na bardzo preferencyjnych warunkach, jak mowa o oprocentowanie czy też ilość niezbędnych do uzyskania kredytu dokumentów. Ponadto rośnie ilość ofert na kredyty online, czyli w całości udzielane przy pomocy Internetu.

Zalety kredytów online

Udzielanie kredytów online jest zarówno dla banków jak też dla klientów bardzo wygodne. Banki nie muszą zatrudniać tak wielu pracowników do obsługi, jak to ma miejsce w placówkach, ponadto nie muszą utrzymywać tak wielu placówek stacjonarnych. Klienci zaś nie muszą odwiedzać wielu placówek banków, aby dowiedzieć się niezbędnych informacji jak również aby złożyć wniosek o kredyt. Wystarczy że usiądą przed ekranem komputera i wypełnią go online. Ponadto osoby, które korzystają z bankowości elektronicznej mają w tym zakresie znacznie ułatwione zadanie. Zazwyczaj bowiem bank po zalogowaniu się do swojego konta umożliwia wypełnienie już wstępnie przygotowanego wniosku, uzupełnionego niezbędnymi danymi. Często także w takiej sytuacji nie wymagane jest zaświadczenie o zarobkach, banki bowiem bazują na wpływach na konto klienta aby móc określić jego zdolność kredytową i zaproponować bardzo atrakcyjną dla niego wysokość kredytu.

Kredyty online i wysokość zobowiązań

Bardzo często kredyty online wybierane są przede wszystkim ze względu na wysokość opłat. Bywa że banki całkowicie rezygnują z prowizji za ich udzielenie w taki sposób, ponadto często także wysokość oprocentowania jest znacznie niższa. W ciągu kilku ostatnich lat widać znacznie większe zainteresowanie takimi właśnie kredytami. Banki starają się także wychodzić naprzeciw oczekiwaniom klientów, oferując wiele innych, znacznie szybszych możliwości udzielania kredytów. Złożenie wniosków za pośrednictwem SMS czy też wysyłając wiadomość elektroniczną to nowości, które także cieszą się rosnącym zainteresowaniem. Banki ponadto oferują możliwość błyskawicznego rozpatrzenia takich wniosków, bywa że pieniądze na koncie znajdują się w ciągu kilkunastu minut.

Designed by ikram_zidane

May 30

Bank komercyjny- Eurobank.

Posted by Site Owner on May 30, 11:59 AM. Filled under .

Pojęcie banku komercyjnego.

Bankiem komercyjnym nazywamy instytucję finansową jaka zajmuje się obsługa oraz organizacją ruchu pieniądza jaki ma miejsce pomiędzy ludnością, a jednostkami gospodarującymi. Zadaniem banków komercyjnych jest gromadzenie środków pieniężnych, a także udzielanie pożyczek i kredytów. Ponad to bank komercyjny ma za zadanie dokonywać rozliczeń pieniężnych w obrocie zarówno krajowym jak i zagranicznym. Jest on stworzony do świadczenia usług masowym klientom. Takie usługi objęte są prawem bankowym i noszą miano czynności bankowych. W Polsce mamy wiele banków komercyjnych. Jednym z bardziej znanych jest Eurobank.

Eurobank jest bankiem jaki utworzono w 2003 roku. Jego główna siedziba znajduje się we Wrocławiu przy ulicy świętego Mikołaja. Formą prawną banku jest spółka akcyjna. Prezesem banku aktualnie jest Alexis Lacroix. Bank oferuje usługi finansowe dla osób fizycznych. Jego główną specjalizacją są kredyty konsumpcyjne i kredyty hipoteczne, a także karty kredytowe. Nie zajmuje się obsługą przedsiębiorstw i organizacji. Eurobank zajmuje się również prowadzeniem lokat pieniężnych i kont osobistych. Udziela kredytów konsolidacyjnych, jak też daje możliwość posiadania kart kredytowych i kart płatniczych. Eurobank zajmuje się prowadzeniem dystrybucji jednostek funduszy inwestycyjnych należących do Allianz i Novo Fundusze. Jest to bank o ogólnopolskiej sieci oddziałów własnych i franczyzowych. Jego placówki można znaleźć także w wielu centrach handlowych. Bank powstał poprzez przejecie całości przez spółkę Look Finansowanie inwestycji. Nazwa jaką mamy obecnie obowiązuje od 2003 roku.

Bank ma na swoim koncie wiele nagród i wyróżnień. Zdobył między inny Złotą EFFIE Awards 2016 oraz kilka razy srebrną statuetkę EFFIE. Przyznano mu nagrodę za wyniki finanse. Eurobank otrzymał pierwsze miejsce jako najszybciej rozwijający się bank, a także pierwsze miejsce w kategorii Sprawność działania. W 2009 roku Eurobank uznano za najszybciej i najlepiej rozwijającą się firmę z zakresu usług finansowych. Jeden z prezesów banku Łukasz Chojnacki został ogłoszony w 2008 roku zwycięzcą plebiscytu dla najlepszego Bankowego Menadżera Roku 2007. Takich nagród na koncie banku można znaleźć o wiele więcej.

Designed by ikram_zidane

Apr 26

Jak policzyć dochód z lokaty?

Posted by Site Owner on Apr 26, 10:44 AM. Filled under .

Założenie lokaty bankowej to nie wszystko. Trzeba także umieć sprawnie policzyć dochód, który powinniśmy uzyskać. Ile wynosi podatek? Jak policzyć ile zarobimy na lokacie? Te i inne pytania w tym krótkim poradniku oraz na inwestowaniena5.pl.

Podatek z lokaty

Podatek Belki, który wszedł w w 2001 roku a pomysłodawcą był Marek Belka wynosi 19%. Od każdej zarobionej kwoty jest odejmowany pewien procent, także w przypadku lokat bankowych. Warto podkreślić, że bank podaje nam tylko wartość oprocentowania. Ile zarobimy i ile wynosi podatek dowiemy się dopiero samodzielnie obliczając ile nas to wyniesie. Dlatego warto patrzeć na oprocentowanie lokaty, bo to może być kluczowa informacja ile można na tym zarobić i ile zabierze nam podatek Belki. Załóżmy, że nasze oprocentowanie po kapitalizacji odsetek wynosi 1,5% w skali roku a lokatę założyliśmy na 12 miesięcy, czyli na dwa lata. Nasz kapitał początkowy to dla przykładu 20 tysięcy złotych. Zatem wysokość wkładu własnego mnożymy przez nasze odsetki, czyli 1,5% a kolejno dzielimy przez 100%. W ten sposób wyszła nam kwota po pierwszej kapitalizacji odsetek. W tym przypadku wyszło nam 300 złotych. Pora obliczyć drugą kapitalizację odsetek. Postępujemy dokładnie w ten sam sposób kierując się proporcjami dokładnie tak samo jak uczyli nas w szkole podstawowej. Kwota 300 złotych to będzie nasze 100% zysku i odliczmy sobie od tego nasze 19% procent podatku. Wyjdzie nam do zapłaty 57 złotych podatku. Sporo? Owszem. Po skończeniu okresu umownego będziemy mieli 20 443 złotych do wypłaty. Podatki niestety nie mają litości.

Inflacja i nie tylko

Lokaty są dobrym narzędziem do ochrony przed inflacją. Jeśli dysponuje stałym oprocentowaniem to nie mamy w tym przypadku się czym martwić. Zagrożone są lokaty, które mają zmienne oprocentowanie a jak dobrze wiemy rynek finansowy ciągle się zmienia. Bez wątpienia inflacja „zjada” pieniądze w konta. Według mojej opinii czasami nie warto ryzykować utraty pewnej sumy pieniędzy tylko dlatego, że rynek nie był na naszą rękę i lokata została zagrożona inflacją. Po to zakładamy lokatę, aby się przed nią uchronić. Na co zatem warto zwracać uwagę? Na pierwszy rzut oka idzie oczywiście oprocentowanie lokaty. Dzięki niej wiemy jaki uzyskamy zysk pod koniec umowy. Wysokość jest ustalana przez Radę Polityki Pieniężnej (RPP). Zebrania są raz w ciągu miesiąca. Warto wspomnieć także o pojęciach takich jak Bank Centralny. Jest to specjalna instytucja, która opiera swoje działanie o funkcjonowanie systemu bankowego oraz prowadzenie polityki pieniężnej. Do obowiązku instytucji należy m.in.:

-zaopatrywaniem banków w pieniądze
-wspomaganie pożyczkami gotówkowymi
-formułuje cele polityki pieniężnej
-nadzoruje działanie banków
-reguluje podaż pieniężną

Warto sobie także odpowiedzieć na pytanie jakie oprocentowanie wybrać: stałe czy zmienne? Zapewne są zalety jednego i drugiego. Oprocentowanie zmienne może ulec zarówno obniżeniu jak i podwyższeniu. Lokata krótkoterminowa jest dobra zwłaszcza wtedy kiedy stopy procentowe idą w górę. W tym przypadku ciężko jest nam obliczyć zysk z samej lokaty. Z kolei ze stałym oprocentowaniem pozwala nam na obliczeniu dochodu z pieniędzy, które oddaliśmy bankowi. W przypadku lokaty odnawialnej zostanie ona objęta losowym oprocentowaniem zgodnym z tym, który aktualnie funkcjonuje na rynku finansowym.

Możemy się zetknąć także z innymi pojęciami z zakresu bankowości, ale to już temat na inną okazję. Przestrzegając paru zasad unikniemy strat na rynku finansowym. Bo przecież zależy nam na zysku a nie stracie, prawda?

Designed by ikram_zidane

Mar 22

Kredyt gotówkowy czy pożyczka hipoteczna

Posted by Site Owner on Mar 22, 01:12 PM. Filled under .

Pożyczanie pieniędzy od banku jest bardzo popularne i możemy pożyczyć je na wiele różnych sposobów. Kredyt gotówkowy i pożyczkę hipoteczną różni wiele, pomimo że posiadają również wiele cech łączących. A zatem co łączy te dwa rodzaje kredytów. Zarówno jeden jak i drugi kredyt możemy przeznaczyć na dowolny cel czy remont mieszkania, kupno auta, czy tez wyjazd z rodziną, bez informowania o tym banku. Wszystko zależy oczywiście od tego jaką kwotę kredytu pożyczyliśmy. Jak sie okazuje najczęściej korzystamy oczywiście z kredytów gotówkowych, a w przypadku pożyczania większej kwoty pieniędzy zaciągamy pożyczkę hipoteczną.

Różnice związane z kosztami

Pożyczając pieniądz od banku najbardziej interesuje nas całkowity koszt pożyczania pieniędzy. Porównując pożyczkę gotówkową i kredyt hipoteczny zdecydowanie korzystniej wypada pożyczka hipoteczna. Jednak nie jest on dostępny dla wszystkim, a pierwsza pojawiająca się bariera to posiadanie nieruchomości która byłaby zabezpieczeniem kredytu. Czas oczekiwania na pożyczkę hipoteczną z tego względu jest zdecydowanie dłuższy niż w przypadku kredytu gotówkowego który możemy otrzymać już w ciągu jednego dnia, a przy tym procedura jest bardzo uproszczona i musimy wypełnić zdecydowanie mniej formalności.

pożyczki uzależnione od kwoty jaką chcemy pożyczyć

Pożyczka hipoteczna przeznaczona jest dla tych większych sum pieniędzy jakie chcemy pożyczyć, a minimalna kwota wynosi 50 tysięcy złotych. Maksymalna jej wysokość zależy od tego ile warta jest nieruchomość. na którą zostanie ustanowiona hipoteka. Banki najczęściej udzielają pożyczkę wartości około 70 procent wartości nieruchomości. Jeżeli chodzi o kredyt gotówkowy możemy zaciągnąć go na kwotę tysiąca złotych, a w niektórych bankach nawet od 500 zł. Wysokość kredytu gotówkowego uzależniona jest od wielu czynników, od wysokości dochodów, zdolności kredytowej, a nawet od wieku czy też wykonywanego zawodu. W przypadku tego kredytu górny próg wynosi 100 tysięcy złotych, jednak dla niektórych grup zawodowych jak lekarze czy prawnicy nawet do 500 tysięcy.
pożyczka hipoteczna jest korzystniejsza

Porównując te dwa rodzaje kredytów możemy jednogłośnie stwierdzić że pożyczka hipoteczna jest zdecydowanie bardziej korzystna. Jej oprocentowanie jest ustalane tak jak w przypadku udzielania kredytu na zakup mieszkania. Marża i oprocentowanie zależy tylko od kwoty jaką chcemy pożyczyć i wskaźnika LTV. Marże pożyczek na tą chwilę wahają się od 3 do 8 punktu procentowego. Przy ustalaniu oprocentowania dla pożyczki gotówkowej wpływ ma stan cywilny, wykonywany zawód, wykształcenie i oczywiście historia kredytowa. Na podstawie tych czynników potencjalni klienci przydzielani są do konkretnej grupy i na podstawie tego otrzymują różne oferty kredytowe.

Designed by ikram_zidane

Feb 21

Kredyt zamiast oszczędności

Posted by Site Owner on Feb 21, 12:57 PM. Filled under .

Finansowanie potrzeb gospodarstwa domowego uzależnia się najczęściej od pensji dorosłych członków rodziny. Niestety bardzo często dochodzi do sytuacji kryzysowej lub po prostu nietypowej, gdzie większa gotówka jest wręcz niezbędna. W takim przypadku masz właściwie trzy rozwiązania. Pierwszym jest rezygnacja ze spełnienia potrzeby. Drugie rozwiązanie to zaciągnięcie kredytu gotówkowego na w miarę atrakcyjnych warunkach. Trzecia opcja dotyczy zagospodarowania dotychczasowych oszczędności. Oczywiście większość osób najchętniej wybierze trzecią opcję, ale czy to właściwe podejście?

Zdolność kredytowa, a nowoczesna ochrona gospodarstwa domowego

Tak naprawdę kredyt gotówkowy to bardzo tanie, a jednocześnie bezpieczne narzędzie finansowania gospodarstwa domowego pod warunkiem, że posiadasz optymalną zdolność kredytową. Akurat zdolność kredytowa pozwala zrozumieć kredytodawcy, czy jesteś w stanie regulować zobowiązania terminowo, a tym samym uczciwie realizować warunki umowy. Dobra zdolność kredytowa gwarantuje wręcz natychmiastowy dostęp do kredytu i to niekoniecznie krótkoterminowego, np. z poziomu rachunku osobistego lub za pośrednictwem innowacyjnych paneli multimedialnych. Do uzyskania kredytu gotówkowego potrzeba zwyczajowo potwierdzenia dochodów (np. PIT z poprzedniego roku) i przesłania danych (przelew na rachunek bankowy). Jeżeli jesteś stałym klientem banku i pracownicy instytucji mają wgląd do twoich finansów, wtedy zyskujesz jeszcze większą szybkość pozyskania gotówki. A zatem tak naprawdę nie musisz długoterminowo oszczędzać, aby spełnić błyskawicznie potrzeby gospodarstwa domowego. Wystarczy praca nad zdolnością kredytową, skupienie na regulowaniu wszystkich zobowiązań w terminie, lojalność w uczciwej instytucji finansowej.

Kredyt kontra oszczędności

Oszczędności generujesz oczywiście dłuższy czas, co może przynieść wielowymiarowe zyski w postaci poprawy płynności gospodarstwa domowego. Do tego dochodzi praca nad pozytywnymi nawykami, brak stresu po wystąpieniu nagłych wypadków, większe skupienie na wydatkach i udoskonalaniu struktury dochodów. Kredyt natomiast uzyskujesz błyskawicznie, a jego wpływ na oszczędny budżet domowy jest po prostu minimalny. Raty i czas umowy kształtujesz bowiem w mocno elastyczny sposób. W razie problemów ze spłatą kredytu możesz poprosić o podpisanie dodatkowego aneksu, w którym wydłużysz okres kredytowania w zamian za niższe raty miesięczne. To bardzo popularna praktyka, która jest opłacalna dla dwóch stron. Kredytobiorca ma większy spokój w regulowaniu rat, natomiast kredytodawca nieco więcej zarabia ze względu na naliczanie odsetek w dłuższym okresie. Spłata przynajmniej jednego kredytu krótkoterminowego w odpowiednim terminie, bez żadnych problemów daje później szansę na jeszcze tańsze warunki podpisania umowy. Warto zatem przeanalizować tematykę kredyt kontra oszczędności zgodnie z uwarunkowaniami własnego gospodarstwa domowego.

Designed by ikram_zidane

Jan 25

Rodzaje kredytów.

Posted by Site Owner on Jan 25, 12:03 PM. Filled under .

Kredytów mamy bardzo dużo i można bez najmniejszego problemu znaleźć taki, który będzie dla nas najlepszy, zresztą zobacz tutaj. Sprawdźmy na jakiej zasadzie działają te najbardziej nam wszystkim znane. Kredytem jest umową jaka zawierana jest z bankiem i kredytobiorcą. Musi mieć ona formę pisemną, aby była ważna. Kredytobiorca w umowie zobowiązuje się do tego, że spłaci cała pożyczoną od banku kwotę łącznie z odsetkami i prowizją w terminie jaki zostanie określony w umowie. Wśród kredytów można wyróżnić kredyt obrotowy. Inaczej zwany jest linią kredytową i ściśle związany jest z rachunkiem bankowym. Taki kredyt daje nam możliwość ciągłego zadłużania się przez cały czas, kiedy będzie trwała umowa z bankiem. Z linii kredytowej jaka na przyzna bank możemy skorzystać, ale nie musimy. Spłacając ratę automatycznie zwiększa się limit jaki przyznał nam bank o wielkość raty jaką wpłaciliśmy. Odsetki naliczane są dopiero na koniec okresu jaki został wskazany w umowie kredytu. Kolejnym z kredytów jest kredyt rewolwingowy jaki zaliczany jest do grupy kredytów odnawialnych. W momencie, kiedy kredyt zostaje nam przyznany środki zostają wpłacone na nasze konto. Możemy z nich korzystać w taki sposób jaki chcemy i przeznaczyć je na dowolnie wybrany przez nas cel. Wolny limit jest nam odnawiany za każdym razem kiedy wpłacimy jakąś część kredytu jaki został nam przyznany. Dzięki takiemu mechanizmowi działania tego kredytu można z niego korzystać wiele razy. Co ważne takie kredyty przyznawane są zazwyczaj na pół roku lub co najwyżej na rok, ale jest możliwość przedłużenia kredytu, jeżeli mamy obroty na swoim rachunku.

Kredyt w rachunku kredytowym i kredyt inwestycyjny.

Kredyt w rachunku kredytowym to kolejny rodzaj kredytów na jaki wiele osób się decyduje. Taki kredyt może zostać nam udzielony jako kredyt docelowy, czyli taki, który jest przeznaczony na określona transakcję. Może przybrać on również formę zobowiązania, a także kredytu kasowego. Kolejną jego odmiana są kredyty sezonowe jakie pomagają w sfinansowaniu potrzeb jakie są spowodowane przesunięciem wpływu. Najbardziej znany nam wszystkim jest kredyt inwestycyjny. Taki kredyt przyznaje się po to, aby kredytobiorca mógł go wykorzystać na zrealizowanie konkretnego przedsięwzięcia. Dzięki pieniądzom ma możliwość powiększenia wielkości swojego trwałego majątku. Za pieniądze z kredytu można kupić różnego rodzaju urządzenia, maszyny, czy tez samochód. Pieniądze mogą być również przeznaczone na budowę lub na rozbudowę obiektów jakie tworzą nasza działalność gospodarczą. Kredytobiorca jaki stara się o kredyt inwestycyjny musi udokumentować, iż jego przedsiębiorstwo ma efektywność ekonomiczną, a inwestycja na jaką potrzebuje pieniędzy jest słuszna i opłacalna. Kredyt inwestycyjny udzielany jest na dłuższy odcinek czasu. Spłaca się go w ratach łącznie z naliczonymi do niego odsetkami.

Kredyt hipoteczny.

Chyba najbardziej popularnym ze wszystkich kredytów jest kredyt hipoteczny. Jest to kredyt długoterminowy jaki bank przyznaje kredytobiorcom i jako zabezpieczenie ma hipotekę. Taki kredyt najczęściej przeznaczany jest na zakup nieruchomości lub na budowę domu. Można wyróżnić tutaj kredyt hipoteczny, pożyczkę hipoteczną, oraz kredyt budowlano- hipoteczny. Pierwszy, czyli kredyt hipoteczny jest kredytem jaki przeznacza się na kupno domu, mieszkania, czy tez na kupno konkretnej nieruchomości. W przypadku kredytu budowlano- hipotecznego pieniądze przeznacza się na budowę domu. Pożyczka hipoteczna różnie się od kredytów tym, ze pieniądze jakie zostaną nam przyznane możemy przeznaczyć na dowolny cel i nie musi być on związany ani z kupnem ani z budowa nieruchomości.

Designed by ikram_zidane

Oct 05

Kredyt Subprime i kredyt na samochód.

Posted by Site Owner on Oct 5, 01:27 PM. Filled under .

Kredyt subprime jest rodzajem kredytu bankowego, który obarczony jest bardzo wysokim poziomem ryzyka. Jest on udzielany tym kredytobiorcom, których zdolność kredytowa jest na bardzo niskim poziomie. Kredyt utworzony został w Stanach Zjednoczonych, gdzie początkowo przeznaczany był jedynie na kupno nieruchomości. W 2007 roku miało miejsce w stanach załamanie rynku kredytów hipotecznych subprime, co miało bezpośredni wpływ na dojście do zaburzeń na rynkach finansowych. Takie zaburzenia doprowadziły do ogólnoświatowego kryzysu finansowego. Raty kredytu można zawiesić na pewien czas. Są to tak zwane wakacje kredytowe. W momencie, kiedy zawiesimy spłacanie rat bank przeważnie nie zawiesza naliczania odsetek. Taka przerwa jest idealna dla osób, które mają chwilowe problemy finansowe i spłacenie raty stanowi dla nich poważny problem. Może być to sytuacja, kiedy stracimy pracę i tym samym z dnia na dzień nasza sytuacja życiowa ulegnie pogorszeniu. Zawieszając raty bank może od nas wyegzekwować niewpłacone zobowiązana na dwa sposoby. Może wydłużyć nam okres kredytowania, bądź też zaległą wartość rozłożyć i podokładać do reszty rat jakie zostały nam do spłacenia. W drugim przypadku okres kredytowania będzie taki sam, ale za to raty zostaną podwyższone.

Kredyt na samochód.

Jednym z częściej branych kredytów jest kredyt na samochód. Jak sama nazwa wskazuje bank, lub inna instytucja finansowa, która ma do tego stosowne upoważnienia daje nam kredyt z przeznaczeniem na kupno pojazdu. Najczęściej jest to kuno samochodu nowego lub używanego. Kredyt ten pozwala na kupno środka transportu, który jak podaje GUS musi posiadać ważny dowód rejestracyjny. W kredycie tym jako zabezpieczenie mamy cesję jaka jest wpisana w dowód rejestracyjny i zazwyczaj jest ona na pojazd jaki za ten kredyt kupiliśmy. Jest to zabezpieczenie dla banku, jeżeli kredytobiorca zaprzestanie spłacać kredyt. W umowie podpisanej z bankiem znajdzie się również informacja, że ma on obowiązek przez cały czas trwania umowy kredytowej opłacać autocasco. Do określenia wysokości kredytu komercyjnego używa się pojęcia salda kompensacyjnego. Jest ono wyrażone w procentach odnośnie pożyczki jaka zostanie otrzymana przez pożyczkobiorcę.

Designed by ikram_zidane

Jun 15

Lokaty bankowe.

Posted by Site Owner on Jun 15, 02:12 PM. Filled under .

Lokaty bankowe to dziś coś, co przemawia do wielu Polaków. Lokaty bankowe to dziś coś, co sprawia, że nasze pieniądze będą bezpieczne a do tego będą się nieustannie powiększać. Ale zacznijmy od samego początku, czyli od tego, czym w zasadzie jest owa lokata bankowa. W dzisiejszych czasach wszystko potrafi się zmieniać, czasem nawet o sto osiemdziesiąt stopni. Dlatego warto już dziś pomyśleć o naszej przyszłości, zwłaszcza, że nie wiemy, jaka ona będzie, to też już dziś dołóżmy cegiełkę, która sprawi, że przyszłość będzie lepsza. Sposobem by tego dokonać jest właśnie wyżej wspomniana lokata bankowa, która łączy w sobie bezpieczeństwo i nieustanne pomnażanie naszych środków znajdujących się na owej lokacie bankowej. Lokata sama w sobie jest nie jako kredytem, którego udzielamy instytucji bankowej. Bank zatrzymuje nasze pieniądze, ale jednocześnie zobowiązuje się na ich bezpieczne przechowanie oraz pomnożenie o konkretny procent. Czyli na przykład, jeżeli na lokacie bankowej umieścimy równy tysiąc złotych, a lokata ta będzie oprocentowana na pięć procent w skali trzech miesięcy, to po trzech miesiącach zarobimy pięćdziesiąt złotych. Tutaj należy zauważyć, że im większe pieniądze umieścimy na lokacie bankowej tym zyski z oprocentowania będą wyższe. Dlatego już dziś pomyślmy o lokacie i zbierzmy większą sumę, nie obawiajmy się, ostatecznie do odważnych świat należy.

Teraz idąc dalej, co banki mają z lokat bankowych? Jak zostało już napisane powyżej, banki otrzymują pieniądze. Oczywiście z jednej lokaty nie będą to duże kwoty, nie mniej jednak, jeżeli pomnożymy ową kwotę razy tysiące lokat to wówczas otrzymamy ogromne sumy, którymi dysponują banki. One z kolei inwestują je, udzielają kredyty gotówkowe i bezgotówkowe, a także wykonują i inne czynności, mające na celu pomnożenie zebranych pieniędzy. Tak o to działają banki, dbają o nasze oszczędności, pomnażają je a później same na tym zarabiają i wypłacają nam pieniądze z lokat powiększone o oprocentowanie.

Reasumując, należy jasno stwierdzić, że są one dziś bardzo potrzebne, ze względu na niepewne czasy, w jakich przyszło nam żyć. Dobrze jest inwestować pieniądze w bezpiecznych miejscach, a do takich należą lokaty.

Designed by ikram_zidane

Apr 28

Trzy najważniejsze parametry kredytu

Posted by Site Owner on Apr 28, 01:13 PM. Filled under .

Każdy produkt bankowy posiada newralgiczne parametry, które charakteryzują go i decydują o jego całokształcie. Jeżeli chodzi o kredyt gotówkowy należy wyróżnić takie trzy parametry, a mianowicie: rata kredytu, okres spłaty oraz waluta. Dopiero w oparciu o te parametry możliwa jest dalsza rozmowa nad wyborem konkretnego produktu bankowego jak i porównywanie ofert w różnych placówkach bankowych. Jeżeli chcemy podeprzeć naszą decyzję dostępnymi w internecie kalkulatorami kredytów, to także będą one od nas wymagały określenia właśnie tych, wspomnianych powyżej, kryteriów.

Rata kredytu

Pod tym terminem rozumie się przede wszystkim wysokość spłacanej raty w konkretnym interwale czasowym. Zazwyczaj takim interwałem czasowym jest okres jednego miesiąca, jednakże mogą być to także i inne okresy, jak na przykład tygodniowe spłaty. W niektórych przypadkach wysokość, jaką przyjmuje rata kredytu nie jest stała. Z takim stanem rzeczy mamy do czynienia na przykład kiedy wybierany zostanie kredyt z tak zwaną ratą malejącą – w tym przypadku za bazę przyjmowana jest pierwsza rata kredytu.

Okres spłaty

Okres spłaty kredytu liczony jest nie zawsze od wpłaty pierwszej raty do spłaty całości zobowiązania. W szczególnych przypadkach, z tak zwaną ratą odroczoną, następuje przesunięcie pierwszej wpłaty. W zależności od konkretnego produktu, okres spłaty może się minimalnie różnić w swojej nomenklaturze. W uproszczeniu można jednak przyjąć, że jest to okres, w trakcie którego przewidywana jest pełna spłata całości zobowiązania, wraz z ewentualnymi dodatkowymi obciążeniami.

Waluta

Wybór waluty, w jakiej zaciągnięty zostanie kredyt, to niezmiernie ważne zagadnienie. O dalekosiężności zagadnienia przekonali się tak zwani „frankowicze”, kiedy to znaczne wahania kursów franka szwajcarskiego w stosunku do polskiej złotówki dość diametralnie zmieniło wysokość spłacanych rat. Nie należy się bać kredytu zaciąganego w obcej walucie, jednak należy uwzględnić niebezpieczeństwa wraz z korzyściami oraz korelować tryb danego produktu do wyciągniętych wniosków.

Bezwzględnie należy położyć nacisk na gruntowną analizę własnych możliwości finansowych, z uwzględnieniem cyklicznych rozchodów. Dobrze dobrany i sprofilowany kredyt gotówkowy nie powinien być obciążający dla budżetu domowego.

Designed by ikram_zidane
« Previous Next »