Click here

Oct 12

Jak nie dać się zwieść, czyli o lokatach bankowych słów kilka.

Posted by Site Owner on Oct 12, 10:31 AM. Filled under .

Lokaty bankowe to bardzo powszechna forma inwestowania środków, zwłaszcza jeśli dysponujemy rzeczywiście sporą gotówką. Jeśli na danej lokacie rzeczywiście chcemy zarobić, musimy być świadomi kilku ważnych czynników, m. in. rodzajów lokat, ich oprocentowania oraz kapitalizacji odsetek. To czynniki decydujące o naszym ostatecznym zysku, dlatego, jeśli nie posiadamy odpowiedniej wiedzy na ich temat, a nie chcemy zmarnować dobrej okazji na zwiększenie posiadanego przez nas kapitału, powinniśmy zaufać komuś, kto się na tym zna – np. doradcy finansowemu – i nie ulegać chwilowemu zrywowi, podejmując zbyt pochopną decyzję w sprawie wyboru odpowiedniej lokaty.

Jaka lokata będzie dla mnie odpowiednia?

Dzisiejszy rynek oferuje wiele różnorodnych lokat bankowych, jednak, by nie ulec wpływowi reklamy bądź chwilowej mody, zanim zdecydujemy się podjąć ostateczną decyzję, musimy odpowiedzieć sobie na kilka podstawowych pytań:

1. Czy jestem gotowy na to, by zamrozić swoje oszczędności i nie mieć do nich dostępu aż do chwili zamknięcia lokaty?

Lokaty nie można przerwać w trakcie. Jeśli tak się stanie, nie wypracuje ona oczekiwanych zysków. Lokaty bankowe dzielą się na długo- (roczne, 2-letnie itp.) i krótkoterminowe (miesięczne, 2-miesięczne, 3-miesięczne, tygodniowe, 1-dniowe itp.). Banki są w tym przypadku bardzo elastyczne i tworzą lokaty wychodzące naprzeciw potrzebom klienta. Jeden będzie oczekiwał dosyć krótkiej lokaty, ponieważ potrzebował będzie swoich środków w danym momencie. Inny zaś może sobie pozwolić na to, by pieniądze dłużej na siebie pracowały. Oczywiste jest, że środki leżące na lokacie długoterminowej zarobią więcej niż te na krótszej, jednak nasze potrzeby są różne, zatem i lokaty się różnią.

2. Czy zależy mi na naprawdę dużym zysku?

O prawdziwym zysku na lokacie mówić możemy tak naprawdę dopiero gdy w grę wchodzi konkretna gotówka. Większość lokat bankowych ma swoje progi minimalne, dla których lokata może zostać otwarta. Poniżej tego progu jest ona po prostu nieopłacalna zarówno dla banku, jak i dla klienta. Istotna jest także częstotliwość kapitalizacji. Banki zachęcają wysokim oprocentowaniem, jednak nie zawsze idzie to w parze z częstymi kapitalizacjami. Czasem zatem mądrzej jest wybrać lokatę z niższym oprocentowaniem, ale częstszymi kapitalizacjami, bo tylko częste naliczanie odsetek naprawdę zwiększa nasz kapitał początkowy.

3. Czy wolę zaryzykować, czy preferuję raczej stabilne oszczędzanie?

Lokaty bankowe mają różne oprocentowanie. Jeden rodzaj naliczania odsetek zapewnia stałe choć niezbyt wysokie zyski, inny natomiast jest ściśle uzależniony od wysokości stóp procentowych naliczanych z góry (przez Radę Polityki Pieniężnej). Tylko od nas zależy, czy wolimy stałe, ale pewne odsetki (jak w wypadku oprocentowania stałego), czy ryzyko (oprocentowanie zmienne), a może chcielibyśmy połączyć obie te metody naliczania odsetek (oprocentowanie dynamiczne)?

Designed by ikram_zidane

Sep 16

Finansowanie zewnętrzne gospodarstwa domowego

Posted by Site Owner on Sep 16, 10:08 AM. Filled under .

Gospodarstwa domowe finansują swoje potrzeby w różnorodny sposób. Z jednej strony pracują, a z drugiej strony mają możliwość zaciągnięcia krótko – lub długoterminowego kredytu. W jaki sposób finansować gospodarstwo domowe zewnętrzne, aby odnieść z tego tytułu najlepsze korzyści ekonomiczne? Wejdź na https://www.17bankow.com – ranking banków w Polsce, to dzięki nam znajdziesz najlepszą ofertę.

Standardy informacyjne na rynku kredytowym z perspektywy klienta

Kredyty gotówkowe reklamuje się właściwie we wszystkich mediach. Banki detaliczne rywalizują o klientów z parabankami. Przepisy informacyjne są pod tym względem nieubłagane. To konsument ma zawsze największy wgląd w umowę, chociaż większość klientów nie wykorzystuje istotnie tego potencjału. Bardzo mało ludzi zabiera umowy kredytowe do przejrzenia w warunkach domowych. Szczególnie w parabankach klienci narażają się na zastosowanie klauzul niedozwolonych. Co oznaczają klauzule niedozwolone w umowach kredytowych? Kiedy dojdzie do problemów ze spłatą lub w przypadku wycofania się z umowy klient zostaje obarczony zazwyczaj dodatkowymi opłatami. W najgorszych umowach oprocentowanie karne jest tak duże, że pożyczkobiorca traci po prostu cały majątek, jaki ma do dyspozycji realnie. Nieuczciwe umowy to największy problem na rynku kredytowym, przez który nie da się porównać właściwie wszystkich placówek pod względem wydajności. Reklamy kredytowe uwzględniają standardy narzucane przez Unię Europejską, dlatego oddzielne państwa nie mogą za bardzo wpływać na kształt informowania pożyczkobiorców. Pamiętaj, że niejasne warunki umowy kredytowej stanowią podstawę do wycofania się z umowy, właściwie w dowolnym czasie. Jeżeli wpadłeś w problemy z kredytem, zgłoś się do doradcy finansowego, koniecznie do rzecznika prawa konsumenta, a nawet do prawnika. Dzięki temu ograniczysz straty własnego kapitału, a ostatecznie unikniesz procesu windykacji.

Lepiej nie zaciągać długoterminowego zobowiązania w pośpiechu

Finansowanie zewnętrzne gospodarstwa domowego, szczególnie w aspekcie konsumpcyjnym, gdzie w umowach nie zapisuje się konkretnego celu to ryzykowna postawa. W dalszym ciągu niewiele gospodarstw domowych rozumie potencjał rynku kredytowego, korzysta z drogich instrumentów, na czym cierpi właściwe cały rynek. Reklamodawcy też nie robią sobie wiele z rygorów ustawowych. Błędy informacyjne wciąż się zdarzają, a nieuczciwe kredyty pojawiają się zbyt często. Wykorzystaj zatem cierpliwą analizę umowy i nie bierz nigdy kredytów gotówkowych w pośpiechu. Rady z artykułu powinny pomóc ci lepiej zrozumieć funkcjonowanie nowoczesnego rynku kredytowego.

Designed by ikram_zidane

Aug 18

Oszczędzać dziś można trzeba tylko chcieć.

Posted by Site Owner on Aug 18, 02:14 PM. Filled under .

Lokata bankowa oraz konto oszczędnościowe budzą zainteresowanie, ponieważ jest coraz więcej osób, które poważnie chcą zacząć odkładać coś na przysłowiową czarna godzinę. Konto oszczędnościowe daje swobodę, ponieważ w tym przypadku jest szansa pobierania środków kiedy tylko się chce, nic więc dziwnego, że tu oprocentowanie jest niższe niż w przypadku lokaty bankowej. Konto oszczędnościowe na pewno nie jest dla tych, którzy nie potrafią odpowiedzialnie obracać pieniędzmi. Lokata bankowa ma więcej zwolenników, a oto powody.

Lokata standardowa ma mnóstwo zwolenników, mimo że za dużo na niej zarobić to nie można. Powodem jest to, że minimalna kwota jaką należy wyłożyć to 500zł, jest to oferta krótkoterminowa, lecz na tyle długa by pobrać ważne wiadomości, które przecież w przyszłości można śmiało wykorzystać. Lokata standardowa jest po prostu doskonałym rozwiązaniem dla tych, którzy co dopiero rozpoczynają swoja przygodę z rozsądnym odkładaniem finansów. Lokata nocna bardzo szybko znalazła swoich zwolenników, bo przecież zagwarantowane są wygodne warunki. W ciągu dnia jest dostęp do środków, aby pieniądz nocą mógł się rozmnażać. Wszelkie poczynania klientów są księgowane przez specjalistów bankowych, bo przecież przy finansach kluczowy jest porządek. Nowoczesnym rozwiązaniem, jakże budzącym zainteresowanie jest e-lokata. Wszelkie formalności można wypełnić w zaciszu domowym przed monitorem, stać się klientem. Ważnym punktem jest to, że gdy klient jest konsekwentny i realizuje wszystko za pośrednictwem Internetu zagwarantowane ma wyższe oprocentowanie niż przy bezpośrednich wizytach w wybranej instytucji bankowej. Lokata dynamiczna znana jest ze zmienności oprocentowania na korzyść klienta, nic więc dziwnego, że oferta dotyczy wiernych klientów. Kiedy jest konsekwentne podejście do tematu, to też zapewniony jest dodatkowy zarobek oraz dostęp do środków w razie takiej potrzeby. Osoby zamożne również stawiają na bezpieczeństwo, dlatego też zamrażają środki. Dla takich klientów są dwie bardzo kuszące oferty, tj. rentierska oraz negocjowana. Pierwsza znana jest z wypłacania odsetek na konto klienta zazwyczaj w formie przelewu, jako wypłata raz w miesiącu. Większość osób zagwarantowany ma wysoki poziom życia, dzięki odsetkom, ponieważ sam kapitał jest dosadny. Lokata negocjowana jak nie trudno się domyślić zależy od wymagań klienta. Kiedy ten zna środowisko finansowe wie na co może sobie pozwolić. Przedstawione argumenty są przyjęte przez instytucję bankową, w ten oto sposób można wywalczyć atrakcyjne oprocentowanie.

Designed by ikram_zidane

Jul 31

Najważniejsze bezpieczeństwo kiedy to kredyt gotówkowy

Posted by Site Owner on Jul 31, 10:21 AM. Filled under .

Kredyt gotówkowy to umowa z bankiem na określonych warunkach. Oznacza to, że owe wsparcie finansowe nie jest skomplikowane, ale też ma swoje oczekiwania. Bezpieczeństwo odgrywa tu główną rolę, na spokojnie zaleca się przeanalizować dostępne propozycje. Osoba, która pobiera środki z ramienia banku staje się tak zwanym kredytobiorcą, czyli ma duże zobowiązania i o tym właśnie należy pamiętać. Klient staje się kredytobiorcą i w odpowiednim czasie musi oddać całe zadłużenie. Oto popularne kredyty gotówkowe dla każdego. Wejdź na Niska Rata oprocentowanie kredytu obecnie najlepsze oferty w sieci.

Kredyt gotówkowy na dowolny cel bardzo szybko znalazł grono zainteresowania. Nic dziwnego, przecież jest trudno przejść obojętnie obok takich ciekawych warunków umowy. Każdy może śmiało zdecydować się na to rozwiązanie finansowe, tylko pierw zobowiązany jest zaprezentować swoją osobę w sposób wiarygodny. Najważniejsze są dokumenty takie jak weksel in blanco, poręczenie osób trzecich jak również zaświadczenie o ubezpieczeniu. Coraz więcej klientów może pochwalić się dodatkową ochroną, a przy kredycie gotówkowym na dowolny cel to istotny element. Seniorzy również bez problemu mogą pobierać kredyt gotówkowy na dowolny cel , przecież absolutnie nic nie stoi na przeszkodzie, tym bardziej metryka. Oczywiście osoba starsza również ma zobowiązania wobec banku, czyli najpierw prezentacja a dopiero cierpliwość na gotówkę. Mowa jest tu o ostatnim wycinku emerytury oraz zaświadczeniu z ZUS bo to przecież właśnie z tych dokumentów oblicza się dokładną kwotę realną do uzyskania. Na co można wydać pieniądze pochodzące z kredytu gotówkowego na dowolny cel, to już jest decyzja osoby zainteresowana. Można tylko stwierdzić co jest najczęstszą inwestycją, dom. Sporo ludzi zakupuje nowe sprzęty AGD do codziennego, komfortowego użytkowania, generalny remont, ale nie ma żadnych przeciwwskazań, aby w razie takiej potrzeby przeznaczyć te pieniądze na przyjemności. Kredyt na rachunek bieżący charakteryzuje się ogromną oszczędnością czasu, ponieważ tu wykorzystuje się już istniejące konto. Bank sprawdza dokładnie jego historię, w momencie kiedy wszystko jest w porządku, osoba zainteresowana jest wiarygodna cierpliwie może czekać na gotówkę. Warto wspomnieć także o karcie kredytowej, która przecież jest tania w utrzymaniu, a więc każdy może z niej korzystać, ponieważ nie jest obciążony finansowo. Co ważne z góry określony jest limit, zatem jest to doskonała wiadomość dla osób, które nie zawsze odpowiedzialnie prowadzą się z pieniądzem. Finanse są zamrożone na określony czas, w każdej chwili można je wypłacić, sporo klientów właśnie to rozwiązanie preferuje, woli mieć środki na koncie, aniżeli dostać je do ręki.

Kredyt gotówkowy jest uznawaną przez klientów formą finansową, zaufało tej metodzie tysiące osób. Jest sprawdzona, wiarygodna, bo przecież głównym inicjatorem jest bank. Grunt, aby świadomie podejmować decyzję, kiedy jest takie podejście to też ogromne szanse na duże zadowolenie.

Designed by ikram_zidane

Jun 24

Kredyt gotówkowy ależ ciekawa propozycja finansowa

Posted by Site Owner on Jun 24, 09:51 AM. Filled under .

Kredyt gotówkowy rodzi wiele pytań i budzi ciekawość, ale nic dziwnego, nie było jeszcze takiego wsparcia finansowego. Banki mają wiele propozycji, każdy na pewno znajdzie coś dla siebie, tylko pierw zaleca się przygotować. Najważniejsze, aby znać pojęcie, wiedzieć, że kredyt gotówkowy ma swoje konkretne wymagania. Kiedy klient uzyskuje pieniądze to też automatycznie staje się kredytobiorcą, zatem ma zobowiązania, przede wszystkim regulację długu w określonym terminie. Zaleca się na spokojnie przeanalizować temat dopiero podjąć świadomą decyzję.

Dziś to kredyt gotówkowy na dowolny cel robi furorę w środowisku finansowym. Cechuje się wygodnymi warunkami umowy, a jak wiadomo, takie właśnie preferuje ówczesne pokolenie. Bezpieczeństwo przy pieniądzach jest najistotniejsze, a więc weksel in blanco, poręczenie osób trzecich i ostatnio popularne zaświadczenie o ubezpieczeniu nikogo już nie zaskakuje. Wymagania te są uzasadnione, banki przecież muszą dbać o swoje interesy, nie każdy klient jest wiarygodny. Starsi jako, że też bez problemu mogą skorzystać z kredytu gotówkowego na dowolny cel zobowiązani są dostarczyć ostatni wycinek emerytalny oraz zaświadczenie z ZUS. W ten oto sposób pobiera się wszelkie informację na temat klienta i zapewniona jest ochrona. Wydać pieniądze z kredytu gotówkowego na dowolny cel można na wszystko, zresztą jak sama nazwa na to wskazuje. Trzeba przyznać, że rynek finansowy w ostatnich latach diametralnie się rozwinął i warto z tego czerpać korzyści. Utrzymanie karty kredytowej jest tanie, zatem opcja ta w żaden sposób nie jest kosztowna. Różni się tym, że pieniądze przelane są na podane konto i można je wypłacić w każdym momencie, lecz z góry określone jest limit zabezpieczający. Nie jedna osoba skorzystała i jest naprawdę duże zadowolenie, wiadomo, że najlepszą reklamą jest satysfakcja użytkowników. Ostatnią ofertą godną uwagi jest kredyt na rachunek bieżący, zatem w tym przypadku wykorzystywane jest istniejące konto, co to oznacza? Oszczędność czasu, jakże dziś istotną. Wybrana instytucja bankowa sprawdza historię konta, gdy wszystko jest w porządku można na spokojnie czekać na gotówkę.

Czy kredyt gotówkowy jest bezpieczny? Prawdą jest, że to zależy od osoby zainteresowanej, jej nastawienia do tematu. Należy wiedzieć, że to nie jest zabawa, transakcja i owszem nie jest skomplikowana, szybko można uzyskać pieniądze, ale na zasadach, których trzeba się trzymać. Trzeba się po prostu przygotować, kiedy to będzie to i satysfakcja z kredytu gotówkowego zagwarantowana.

Designed by ikram_zidane

May 27

Bank Spółdzielczy.

Posted by Site Owner on May 27, 09:37 AM. Filled under .

Jednym z bardziej znanych rodzajów banków jest bank spółdzielczy. Jest to jedna z prawnych form działalności jaką mogą przybierać banki i która jest przewidziana przez prawo bankowe jakie mamy w Polsce. Wiele banków spółdzielczych jest zrzeszonych w Międzynarodowym Zrzeszeniu Banków Spółdzielczych, znanych jako CIBP. Siedziba tego zrzeszenia znajduje się w Brukseli. Znaczna część banków spółdzielczych została utworzona z myślą obsługiwania finansów rolnictwa. Pierwszym bankiem tego rodzaju jaki został założony w Polsce była Fundacja Ostrołęcka Taniego Kredytu. Bank ten utworzono w 1577 roku. Obecne banki spółdzielcze są niczym innym jak spółdzielniami, które zajmują się prowadzeniem działalności bankowej. Wejdź na http://www.kredyt-dla-ciebie.com.pl/ i zobacz jakie oferty dla Was przygotowali.

Do 2014 roku w Polsce istniały trzy zrzeszenia banków spółdzielczych. Należał do nich Bank Polskiej Spółdzielczości, Mazowiecki Bank Regionalny i Spółdzielcza Grupa Bankowa. Po 2014 roku liczbę trzech zrzeszeń zmniejszono i mamy w tej chwili Bank Polskiej Spółdzielczości i Spółdzielczą Grupę Bankową. W 2011 roku miało miejsce walne zgromadzenie na mocy którego zostały połączone ze sobą dwa banki. A mianowicie Gospodarczy Bank Wielkopolski SA w Poznaniu ze zrzeszenia Spółdzielczej Grupy Bankowej połączył się z Mazowieckim Bankiem Regionalnym SA w Warszawie. Obecnie mamy w Polsce jeden niezrzeszony bank spółdzielczy. Jest nim Krakowski Bank Spółdzielczy, który współpracuje z Bankiem Polskiej Spółdzielczości.

Obecnie niemal w każdym mieście istnieje bank spółdzielczy. Można w nim założyć indywidualne konto bankowe, opłacać rachunki, czy też brać kredyty. Tego typu banki stają się coraz bardziej popularne. Posiadając indywidualne konto bankowe o wiele łatwiej można otrzymać kredyt. Wiele banków dla swoich stałych klientów ma w zanadrzu specjalne oferty z jakich nie mógłby skorzystać przypadkowy klient. Można otrzymać mniejsze oprocentowanie lub bank zdecyduje się na obniżenie prowizji od udzielenia nam kredytu. Decydując się na kredyt warto sprawdzić na samym początku oferty banku w jakim mamy konto, a dopiero później porównać ją z ofertami innych banków. Dzięki temu znajdziemy kredyt jaki będzie dla nas najbardziej korzystny.

Designed by ikram_zidane

May 25

Kryteria udzielania kredytów gotówkowych

Posted by Site Owner on May 25, 12:03 PM. Filled under .

W nowoczesnej rzeczywistości ekonomicznej udzielanie kredytów gotówkowych jest powiązane z dość wysokim ryzykiem ze strony kredytodawcy. Kryteria udzielania pożyczek warto poznać, po pierwsze z powodów optymalizacyjnych długoterminowe zobowiązania, a po drugie z powodów dotyczących lepszych wartości negocjacyjnych. Niestety istnieje pod tym względem bardzo dużo nieporozumień jakościowych. Artykuł precyzyjnie je odkryje i zaspokoi ciekawość kredytobiorców w tym obszarze. Najlepsze kredyty porównywarka znajdziesz na – http://www.splatka.pl.

Buduj wiarygodność, jako kredytobiorca

Pozytywna historia kredytowa to zdecydowanie klucz do sukcesu na rynku pożyczek gotówkowych. Osoba wiarygodnie spłacająca zobowiązania gospodarstwa domowego staje się łakomym kąskiem długoterminowym z punktu widzenia każdej instytucji finansowej. Pozytywna historia kredytowa działa nawet w momencie posiadania przez ciebie stosunkowo małego dochodu. W takim przypadku wiarygodność góruje nad warunkami dochodowymi. Na im więcej ustępstw zgodzisz się, tym większa szansa na pozyskanie zobowiązania. Banki lubią bowiem zabezpieczać zadłużenie, np. nieruchomościami, ruchomościami, wekslami in blanco, klasycznymi poręczeniami, ubezpieczeniami. Widzisz wyraźnie, że koszty mocno rosną, gdy nie wyróżniasz się pozytywną historią kredytową.

Nie dawaj się naciągać na przypadkowe opłaty, ani zbyt skomplikowane warunki podpisania umowy

Uważaj na najpopularniejsze oszustwo występujące w sektorze kredytowania potrzeb konsumpcyjnych. Wygląda tak, ze klient płaci za przygotowanie analizy finansowej, ale później nie otrzymuje pożyczki, ani nie odzyskuje zainwestowanych pieniędzy. Doradca w parabanku lub banku praktycznie od razu wie, kto ma szansę na podpisanie umowy, ponieważ ma wgląd do baz danych Biura Informacji Kredytowej, a także Biura Informacji Gospodarczej. W parabankach występują jeszcze ukryte opłaty związane z przygotowaniem wniosku czy opłaty za dostarczenie pieniędzy w wybrane przez dłużnika miejsce. Nie zgadzaj się absolutnie na takie traktowanie, bo niepotrzebnie stracisz kapitał. Poważniejsze kredyty, np. na zakup nieruchomości mogą wymagać wkładu własnego. Im większy wkład własny, tym naturalnie lepsze warunki zabezpieczenia umowy. W przypadku dużego wkładu własnego negocjacje z bankiem wyglądają znacznie lepiej. Warto zatem nauczyć się sztuki oszczędzania i zbierać kapitał, bo nigdy nie wiadomo, kiedy przyda się w obszarze kredytowym. Praktyka pokazuje, że klienci banków posiadający rozbudowaną wiedzę ekonomiczną lub po prostu historię usług w danej instytucji mają większe szanse na pozyskanie ciekawego kredytu gotówkowego. Poza tym poszukuj stale promocji kredytowych, szczególnie podczas zakupów zwykłych produktów lub usług. W ten sposób zbudujesz krok po kroku najlepszą historię kredytową i przestaniesz mieć kłopoty z zaciągnięciem zobowiązania. To akurat bardzo racjonalne podejście do organizacji finansów gospodarstwa domowego.

Wiarygodność i wysokość dochodu liczy się najbardziej podczas nawiązywania współpracy

Kredytodawca nie wypłaca pieniędzy od razu kredytobiorcy. Sprawdza wcześniej krok po kroku jego historię. Posiadanie danych w Biurze Informacji Kredytowej, a także w Biurze Informacji Gospodarczej bywa zbawienne dla podpisania uczciwej umowy kredytowej z bankiem detalicznym. Przy kredytach gotówkowych jednak występują znacznie mniejsze formalności, dlatego zastanów się nad kwotą zobowiązania, a także nad własnymi perspektywami spłaty pożyczki. Lepiej nigdy nie ryzykować pogorszenia historii kredytowej, bo to jeden z kluczowych wskaźników w nowoczesnej gospodarce bazującej na zewnętrznym finansowaniu.

Designed by ikram_zidane

May 05

Zdolność kredytowa

Posted by Site Owner on May 5, 01:26 PM. Filled under .

Jeżeli potrzebujemy dodatkowych pieniędzy i planujemy zaciągnięcie kredytu istotną kwestią będzie dla nas jako kredytobiorców, jak najkorzystniej przedstawić sytuację finansową by zdolność kredytowa pozwoliła na uzyskanie odpowiedniej pożyczki. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy jak ważne jest określenie przez bank naszej zdolności kredytowej. Dzięki temu kredytodawca może określić jak dużą sumę pieniędzy może przeznaczyć na nasz kredyt bez większego ryzyka, że nie będziemy w stanie uregulować płatności.

Bank minimalizuje możliwe straty i zabezpiecza nie tylko siebie ale także potencjalnego klienta przed podjęciem zobowiązania, które nie będzie w stanie spłacić co może niekorzystnie wpłynąć min. na jego historię kredytową. W konsekwencji może to prowadzić do problemów z uzyskaniem innych zobowiązań finansowych lub usług bankowych.

Co wpływa na zdolność kredytową?

Jest kilka czynników, które w znacznym stopniu określają jak wysoką zdolność kredytową posiadamy. Jeżeli chcemy zwiększyć naszą zdolność, warto abyśmy zastanowili się jak obecnie się ona przedstawia i czy jesteśmy w stanie zmienić coś.

Przede wszystkim bank będzie interesować się jak wysoki dochód otrzymujemy miesięcznie. Czy posiadamy jakieś inne zobowiązania finansowe, jak prezentuje się nasza historia kredytowa. Ważne jest także to ilu osobowa jest nasza rodzina. Jeżeli bowiem mamy więcej niż dwójkę dzieci, większość banków obniży nieco naszą zdolność kredytową ze względu na wysokie utrzymanie większej rodziny.

Jeżeli do tej pory nie posiadamy żadnej historii kredytowej możemy zdecydować się na kupno niedrogiego sprzętu na raty tak by móc wykazać, że regularnie spłacamy raty, a nawet jesteśmy w stanie spłacić coś przed terminem. Wiele banków unika podpisywania umów kredytowych z klientami, którzy nie mogą zaświadczyć w żaden sposób swojej historii kredytowej.

Designed by ikram_zidane

Apr 20

Koszty związane z kontem firmowym.

Posted by Site Owner on Apr 20, 10:06 AM. Filled under .

Konta firmowe zazwyczaj otwiera osoba prowadząca własną firmę. Takie produkty oferowane przez prawe wszystkie banki nie są produktami darmowymi. Za wszelkie operacje dokonywane przez nie, przelewy internetowe, samo prowadzenie, używanie karty pobierana jest prowizja, która zostaje już ustalana przez dany bank. Jedynie darmowe jest samo otwarcie konta, czasem można także otrzymać w promocji kilka miesięcy darmowych, lecz po ich upływie z konta zostaną pobierane opłaty za wszelkie usługi. Także wykonywanie transakcji przez internet nie jest tak do końca gratisowe. Za każdy przelew zazwyczaj pobierana jest, może niewielka opłata ale jest. Przy dużych ilościach niestety może nazbierać się spora suma. Konto firmowe najlepiej sprawdza się w dużych firmach, gdzie są zatrudnione osoby i transakcje bezgotówkowe wykonywane są bardzo często. W takim przypadku koszty związane z samym kontem nie są w ogóle odczuwalne, tak jak ma to miejsce w przypadku podmiotu gospodarczego rozpoczynającego dopiero swoją pracę. Takie produkty są dobrym rozwiązaniem , w szczególności odkąd weszła możliwość internetowego dostępu do takiego produktu. Jeśli chcemy wybrać najlepsze konto firmowe, ułatwi nam to odpowiednia porównywarka kont, zazwyczaj sprawdza się na stronach internetowych. W ten sposób można szybko wybrać interesujący produkt, bez zbędnego biegania od banku do banku, na co niestety trzeba poświęcić wiele cennego czasu, a nie każdy przedsiębiorca może sobie na to pozwolić. Na takim koncie można dokonywać wszelkiego rodzaju operacji. Jak każde jedno konto, firmowe także posiada swój numer identyfikacyjny co jest z resztą podstawą. Umowa z bankiem zawierana jest przez samych właścicieli, lub pełnomocników, którzy posiadają takie upoważnienie. Zarówno łatwe jest otwarcie takiego rachunku jak i nie ma problemów z jego likwidacją, chyba, że na koncie jest wykorzystany limit, więc przed całkowitą likwidacją należy go najpierw spłacić, gdyż posiadając zadłużenie musi ono nadal prosperować. Najlepsze konta firmowe znajdziesz na: http://www.kontofirmowe.eu/.

Designed by ikram_zidane

Apr 01

Poczta i Bank Pocztowy

Posted by Site Owner on Apr 1, 11:45 AM. Filled under .

Poczta Polska od długiego czasu zachęca swoich klientów nie tylko do nadawania przesyłek oraz listów, ale także do zakładania kont w Banku Pocztowym. Poczta to już nie tylko listy i paczki, ale także usługi bankowe. Jedną z nich jest kredyt gotówkowy do którego zaciągnięcia zachęca Bank Pocztowy.

Kredyt w Banku Pocztowym

Bank Pocztowy swoim klientom oferuje nowy kredyt w bardzo korzystnym oprocentowaniu. Jest to bowiem 5,99% w skali roku. Dodatkowo wysokość oferowanego przez Bank Pocztowy kredytu wacha się w graniach do 120 tysięcy złotych. Przy takiej maksymalnej kwocie kredytu bank ten proponuje swoim klientom okres kredytowania do 120 miesięcy – co daje przeszło 10 lat. korzyścią dla klientów banku jest także fakt, że oferuje on swoim klientom atrakcyjne ubezpieczenie NNW. Kredyty udzielane do 15 tysięcy złotych nie wymagają zgody współmałżonka. Udzielane kredyty posiadają prowizję w wysokości 8,85% przy czym oferta ta ważna jest do 31 marca 2015 roku.

Standardowa oferta Banku Pocztowego to 16% prowizji od udzielanego kredytu, kredyt do 150 tysięcy złotych, kredytowanie do 120 miesięcy, oprocentowanie 12% w skali roku, oraz możliwość zaciągnięcia kredytu do 15 tysięcy złotych bez wiedzy współmałżonka.

Oferta kredytowa

Bank Pocztowy oferuje swoim klientom kilka sposobów ubiegania się o kredyt. Pierwszym z nich jest bezpośredni kontakt z przedstawicielem w placówce Banku lub też na Poczcie. Drugim sposobem ubiegania się o kredyt jest kontakt telefoniczny z konsultantem. Podczas rozmowy, przyszły kredytobiorca, powinien on mieć przygotowane dane niezbędne do zawarcia wniosku kredytowego. Przede wszystkim są te wszelkie dane z dowodu osobistego. Po zgłoszeniu telefonicznego wniosku o przyznanie kredytu, przyszły kredytobiorca zostanie poinformowany o decyzji banku. kolejnym ze sposobów jest internetowy wniosek złożony na stronie internetowej Banku Pocztowego. Wówczas niezbędne jest aby posiadać dwa dokumenty stwierdzające naszą tożsamość – w tym dowód osobisty. Kredytobiorca powinien także przedstawić zaświadczenie z zakładu pracy stwierdzające o jego stałych dochodach, a tym samym o zdolności do kredytowej. Jeżeli jest ona pozytywna będzie on mógł podpisać umowę w najbliższym oddziale Banku Pocztowego lub też w Urzędzie Pocztowym, gdzie od razu zostaną wręczone mu pieniądze.

Designed by ikram_zidane
« Previous Next »